Premijer liga - "Tobdžije" 2/2, debi Luiza, odlični Sebaljos, Obamejang u seriji!

• 17. avgust 2019.

• 15:23

Fudbaleri Arsenala dobro su otvorili novu sezonu u Premijer ligi.

Premijer liga -
Nakon pobede protiv Njukasla u prvom kolu, puleni Unaja Emerija slavili su i u drugom, na premijeri pred svojim navijačima protiv Barnlija, rezultatom 2:1 (1:1).

Već u 12. minutu šansa za Lakazeta, odlično je šutirao, ali je Poup još bolje intervenisao.

Ipak iz kornera Arsenal dolazi do pogotka, Sebaljos je izveo udarac iz ugla, lopta je stigla do Lakazeta na prvoj stativi, neverovatno se snašao francuski napadač i u padu uputio udarac ka golu rivala, kojim je ovoga puta matirao golmana Barnlija, 1:0 za "Gunere".

Usledila je dobra šansa za goste, Barns je tukao iz dobre pozicije, ali preko gola.

Nešto mirnijih 20ak minuta, a onda nova prilika za domaćina, Nelson je šutirao snažno iz kaznenog prostora "Kleretsa", ali pravo u Poupa.

Šansa u 41. minutu za Genduzija, tukao je iz dobre pozicije, ali je golman Barnlija dobro intervenisao, da bi samo dva minuta kasnije gosti poravnali.

Stigla je lopta do usamljenog Barnsa, ovaj se odlično snašao pred golom "Tobdžija" i matirao Lena za 1:1.

Postigao je gol u 45. minutu Rajs Nelson, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom, da bi nakon šest minuta igre u nastavku Obamejang bio u sjajnoj prilici, ali je tukao tik pored gola rivala.

Ponovo u šansi Gabonac, samo devet minuta kasnije, ovoga puta još boljoj, dobru je šutirao, ali je Poup jako dobro intervenisao.

Usledio je i pokušaj Sebaljosa sa ivice kaznenog prostora, raspoloženi Španac je ipak tukao tik pored gola gostiju.

Ono što nije pošlo za rukom fudbaleru madridskog Reala na pozajmici u Arsenalu, uspeo je da izvede Obamejang.

Gabonac je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio za 2:1, njegov drugi gol u sezoni, druga asistencija za Sebaljosa.

Barnli je 10ak minuta kasnije pretio preko Meknila, tukao je glavom krlini fudbaler gostiju, ali preko gola Lena.

Imao je Arsenal u finišu dobru priliku da reši pitanje pobednika, Toreira je tukao iz dobre pozicije nakon povratne lopte, ali je Poup intervenisao.

Do kraja nije bilo promene rezultata, druga pobeda Arsenala u isto toliko mečeva u PL ove sezone.