subota 09.11.2019.
15:26

Ekipa Frenka Lamparda skočila na drugo mesto na tabeli.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

U sjajnoj formi igraju "Plavci", sada su pred svojim navijačima bili bolji od Kristal Palasa rezultatom 2:0 (0:0).

Prvu priliku na utakmici imao je Kristijan Pulišić u 12. minutu, izašao je sam pred Guaitu, ali je Španac uspeo da sačuva mrežu.

Nakon toga dobar pokušaj Vilijana iz slobodnjaka, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

Mreže su mirovale do odlaska na odmor, da bi nakon samo sedam minuta igre u nastavku "Plavci" stigli do prednosti.

Vilijan pronalazi Abrahama u kaznenom prostoru rivala, a sjajni engleski napadač nastavlja svoju seriju golova za 1:0 u korist domaćina.

VAR je proverio regularnost gola, nije bilo kršenja pravila, "Plavci" su poveli.

Usledila je serija napada ekipe Frenka Lamparda, najpre Guaita brani pokušaj Pulišića u 59. minutu, potom Amerikanac tuče preko gola iz solidne pozicije, osam minuta kasnije.

Retka prilika za Palas u 70. minutu, Tomkins je tukao glavom pored gola.

Sve je postalo manje-više jasno u 79. minutu, kada je Kristijan Pulišić pokupio jedan odbitak i smestio ga u mrežu "Orlova" za 2:0.

Mogao je Palas da se vrati u 86. minutu, ali je udarac Mekartija uspeo da ukroti Kepa.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda Čelsija, koji igra sjajno u poslednje vreme i trenutno se nalazi na drugom mestu na tabeli, ali čeka duele Mančester sitija i Lestera u okviru 12. kola. Palas na devetom mestu sa 15 bodova, 11 manje od današnjeg rivala.

27 Komentara

Wizard08
Saturday, 09.11.2019
19:06

Celsi pobednik sezone ako ovako nastavi naravno,top 4 i top 5 novih mladih igraca iz njihove akademije i trener za duze staze napokon.naravno ako nije neki privid i neka neocekivana ludost kao arsenal prosle sezone.ako nastave u slicnom ritmu sezona za postovanje

Sveznalac-NoviProfil
19:04

Bravo momci! Barem na kratko 2 pozicija a govorili su da ce se klub „raspasti“ nakon odlazka Azara... i kao po tko zna koji put Celsi je najjaci kada ga svi otpisu! Znam da ce biti uspona i padova ali Lamps gradi ekipu za duzi period!

Lol xxxxxxxx
17:48

Ovo sad podseca na sezone kad smo osvajali titule sa rutinskum pobedama i Kostom i Azarom kao strelcima , sad Abraham i Pulisic .

CFC-Macedonia
17:39

Cudno sto danas nismo primili gol, ali sve to objasnio Ngolo Kante, Chelzi ne trebaju novi igraci. Mozda Golman samo, jer ovaj Kepa paradira posle primeljnog gola.

Naka TZ (CFC)
16:57

Bravo za Lamparda sto je ubacio i Reece Jamesa u prvih 11 jos kad se vrati i RLC,Rudiger uz Barkleya bit ce top.Ovo je nevjerovatno trenutno Celzi 2 na tabeli sa timom koji se jos uvjek formira ,pogotovo imajuci u obzir da je tim dosta mlad ,podmladjen mnogi su neiskusni a oni igraju kao da su zajedno dugo godina.Nama je cilj bio top 4 i mnogi su nas otpisivali ali Lampard pokazuje da je Celzi vec sada dosta jak a u narednim godinama mozemo ocekivati tim koji ce biti nezaustavljiv kada sada vec na pocetku prve sezone pruzaju ovakve partije igraci pogotovo ovi mladi.

Ceks_FC_Chelsea
23:50

Bajli alonso su najslaba karika u ovom timu ja mislim da ce barkli biti prodat na leto jer nije kalibar za chelsea.

Tuesday, 12.11.2019
21:04

Ja gotivim Barklija steta bi bilo da ga prodamo jer znam da bi u dosta timova standardan bio i extra igrac pogotovo kao ofanzivni vezni .Ali nazalost u Celziju tesko ce se izboriti u prvih 11 .Na poziciji ofanzivnog veznog je Mount standardan a kao centralni vezni da bi igrao morao bi izbaciti Kantea ili Jorginha cak msm i da je Kovacic u prednosti u odnosu na njega a i Loftus Cheek kad se vrati bit ce u konkurenciji.

Bambulica
16:49

Ala su imali sreće :-))))., pa to je neverovatno.
Takvih su 85% komentara ovdje pomenutog kluba posle Liverpulove pobjede., a ja cu samo reci: čestitke igračima a pogotovo treneru na sjajnom poslu koji radi., nadam se da će ove godine i Sitiju pokazati zube., a ne kao do sada., bukvalno bi sami sebi skinuli gaće i lijepo se namjestili., na svakoj utakmici protiv njih.

NikkiCFC
17:38

Sta pricas? Prosle sezone smo ih pobedili u prvom delu sezone, a i u kupu je bilo 0:0 posle 120 minuta. Tako da smo bolje prosli od vas koji ste im uzeli samo jedan bod. A mi srecu spominjemo zato sto Liverpul tako dobija. Kad meljete protivnike kao mi necu nista da kazem. Da smo mi pobedili greskom golmana, penalom u poslednjem minutu svakako bi bilo tih komentara.

Bambulica
19:37

Jedan od deset ekipa koje smo bukvalno pregazili ove god je bio i tvoj Čelzi.
Šta je problem, šta je sporno, utakmica se igra 90min plus zaustavno, gol se računa isto kao u prvom, kao u devedesetom.
A da si i malo pročitao kom, video bi da sam čestitao na pobjedi, i iskreno se nadam da u sledećem kolu necete primiti 6kom i prvih pola sahata., ili je bilo 4....., zaboravio sam., već da će te muški odigrati. Pozzz

Paul Kersey
19:07

Ma šta će oni protiv Cityja, izaći će sa papirićima i olovkama da pokupe autograme.

04:38

Kad je vala Tomori sa Zumom zauzeo odbranu a Mount sa Abrahamom i Pulisicem naprijed sta je falilo i Reece James da uleti umjesto Azpilicuete.Svaka cast Azpilicueti pravi je lider ali on nije desni bek kakav nam treba on jeste borben i dobar defanzivno ali ofanzivno nista ne radi jako tup je u napadu.Bilo bi fino jos da se za Loftus Cheeka nadje mjesta u sredini ali bit ce tesko pored Kantea i Jorginha a tu su i Kovacic i Barkley kao konkurencija.

NikkiCFC
16:43

E kad Liverpool ovako rutinski dobija meceve necu nista da kazem. To nisu uradili od kraja avgusta.

_mladen_
19:00

Pricas o Liverpulu vise nego o Celziju...

Red blood
23:46

Ja bi voleo da ti tako pricas svako kolo do maja sledece godine.

Fan Celsija
16:39

Zuma me je pozitivno iznenadio u posljednjih par utakmica, pravi beton, igra sa dosta samopouzdanja. Vilijan, Pulišić i Kovačić odlični, James zvijer! Očekijem dosta prostora u napadu protiv Sitija i pravi spektakl!

RealisticChelseaFan
16:30

Teska utakmica. Palas se dobro branio, ali sve je bilo gotovo posle prvog gola. Vreme je da se Mount malo preseli na klupu jer vec pet utakmica je van forme. Reece James odlicno odigrao, mislim da Aspi polako gubi mesto u startnih 11. Ako se ukaze dobra prilika, trebali bi da kupimo nekog world class golmana jer ovaj Kepa je kritican cak i kad protivnik ne sutira na gol. Nikad on nece postati vrhunski golman.

16:59

Kepa je doktor za Kurtou.Kurtoa bi sigurno imao vise golova u mrezi on je jedino bio top golman kada je imao mocnu odbranu ispred sebe dok Kepa zna da vadi 100 postotne sanse za protivnicke ekipe.Kepa je vec sada vrhunski golman ali ne jos uvjek dovoljno kvalitetan da bude najbolji ali je vec sada u top 7-8 najboljih.

Nole
21:59

Kepa je rupa. Prima od 2 do 4 komada skoro svaku utakmicu.

19:38

Pa ko ovde pominje Kurtou? On je rupa sto i dokazuje ove sezone i uopste ne treba da poredimo njih dvojicu. Sto se Kepe tice ja iskreno mislim da postoji bar 15 boljih golmana od njega i da on nikada nece postati world class. Spasao nam je 3 boda protiv Watforda u proslom kolu u nadoknadi, ali isto tako ume da primi golove sa 25+ metara. Linijas je, nikada ne izlazi na centarsuteve. Cesto ume da pogresi u pasu ili ispucavanju. On je sve samo ne vrhunski golman.