• Autor: Nikola Miloradović

• 09. novembar 2019.

• 15:26

Ekipa Frenka Lamparda skočila na drugo mesto na tabeli.

U sjajnoj formi igraju "Plavci", sada su pred svojim navijačima bili bolji od Kristal Palasa rezultatom 2:0 (0:0).

Prvu priliku na utakmici imao je Kristijan Pulišić u 12. minutu, izašao je sam pred Guaitu, ali je Španac uspeo da sačuva mrežu.

Nakon toga dobar pokušaj Vilijana iz slobodnjaka, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

Mreže su mirovale do odlaska na odmor, da bi nakon samo sedam minuta igre u nastavku "Plavci" stigli do prednosti.

Vilijan pronalazi Abrahama u kaznenom prostoru rivala, a sjajni engleski napadač nastavlja svoju seriju golova za 1:0 u korist domaćina.

VAR je proverio regularnost gola, nije bilo kršenja pravila, "Plavci" su poveli.

Usledila je serija napada ekipe Frenka Lamparda, najpre Guaita brani pokušaj Pulišića u 59. minutu, potom Amerikanac tuče preko gola iz solidne pozicije, osam minuta kasnije.

Retka prilika za Palas u 70. minutu, Tomkins je tukao glavom pored gola.

Sve je postalo manje-više jasno u 79. minutu, kada je Kristijan Pulišić pokupio jedan odbitak i smestio ga u mrežu "Orlova" za 2:0.

Mogao je Palas da se vrati u 86. minutu, ali je udarac Mekartija uspeo da ukroti Kepa.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda Čelsija, koji igra sjajno u poslednje vreme i trenutno se nalazi na drugom mestu na tabeli, ali čeka duele Mančester sitija i Lestera u okviru 12. kola. Palas na devetom mestu sa 15 bodova, 11 manje od današnjeg rivala.