subota 14.12.2019.
15:25

Liverpul neporažen i nakon 17. kola.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Na premijeri 17. kola Premijer lige, prvoplasirani Liverpul dočekao je poslednjeplasirani Votford, nije bilo iznenađenja, pobeda aktuelnog prvaka Evrope od 2:0 (1:0).

Dobro se držao Votford u prvih pola sata, u 36. minutu su mogli da dobiju i penal nakon što je lopta u ruku pogodila Džoa Gomeza, ali iz VAR sobe je stigla odluka da nema materijala za najstrožu kazu.

A onda, 38. minutm nakon loše izvedenog kornera Delofeua pukla je kontra domaćeg sastava.

Mane je proigrao Salaha, ovaj prevario čuvara, namestio se na udarac sa ivice kaznenog prostora i matirao Fostera vrlo preciznim udarcem.

Samo par minuta kasnije je Votford mogao da poravna rezultat, ali je Sar promašio čitavu loptu iz izgledne situacije.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi već u 50. minutu Mane zatresao mrežu Votforda, ali je njegov pogodak poništen nakon intervecije VAR-a, zbog ofsajda.

Nije uspevao Votford ozbiljnije da pripreti rivalu, da bi sve postalo jasno u 90. minutu.

Mane dodaje do Origija, ovaj ne uspeva lepo da zahvati loptu u kaznenom prostoru rivala, pa je umesto ka golu Votforda šalje ka Salahu, a Egipćanin se maestralno snalazi i petom trese mrežu "Stršljenova" za 2:0.

Bio je to njegov osmi gol protiv Votforda u karijeri, nijednom klubu iz "liga petice" nije dao više golova.

Do kraja nije bilo promene, 16. pobeda Liverpula u 17. kolu, nemaju još uvek poraz.

Votford zakucan za dno sa samo devet bodova, 40 manje od današnjeg rivala.

49 Komentara

zlogi
Saturday, 14.12.2019
19:45

Liverpul definitivno osvaja EPL ove godine ako nastave sadobrim igrama, a ne vidim zasto ne bi. Elem ovo sa penalima postaje smesno. Sudijske odluke sve vise postaju proizvoljne i zavise dosta od poimanja pravila datog sudije i tima protiv kog ce dosuditi ili ne taj penal (Engleske sudije imaju renome u svetu po glupim odlukama). Lepo nek se uvede pravilo da svako igranje rukom u 16, ukoliko nije ruka uz telo, bude penal i cao. Ovako ce odredjeni kukati, drugi likovati itd. Ovakve situacije samo urusavaju odlicnu sliku koju proizvodi EPL. Neki zli jezici bi rekli da se radi puno da Liverpul napokon osvoji titulu, sto je nepozeljno s' obzirom kakav fudbal igraju. :/

Red blood
19:25

Citajuci Luciferove komentare,odlucih da pazljivo pratim svaki detalj na utakmici.
I dosao sam do zakljucka da je decak potpuno u pravu.
Liverpul je zestoko favorizovan od strane sudija.
3 auta su svirana za Liverpul,a trebali su za Wotford.
2 faula nisu svirana za Wotford na sredini terena.
I Mane i Salah su trebali dobiti po zuti zbog simuliranja,a Wotfordu su trebali svirati penal nakon faula Van Dajka.
Dalje,Maneov gol je morao biti ponisten,a on je trebao dobiti drugi zuti nakon sto je mahao publici u fazonu:"Idemo dalje!"
Ona stativa nakon kornena Delofeua trebala biti gol,ali su domacini smanjili duzinu gola.I za kraj,Salah je morao dobiti direktan crveni karton za onako bezobrazan gol.
Za onakav gol kroz noge se na fudbalu u kraju dobijaju batine.
FA lopovi,guraju Liverpul do titule!!!

Patrick Berger
19:18

Samo se pobeda racuna, ali losa utakmica! Firmino totalno van forme, Hendo I Mili ocajni. Zadnji vezni - pod hitno, jer smo bez Fabinja druga ekipa.

mrancic
19:00

Da li je moguće da u PL igra tim kao Wotford.Izgubili bi u Surdulici.

Bendz@min
17:38
L F C
16:54

Ne bas najbolja igra, vidi se umor od one utakmice sa salcburgom. Ali oopet je do izrazaja dosla cinjenica da i kada igramo slabije pobedjujemo. Raduje me salah, dva lepa gola je postigao. Sve u svemu, vazna je pobeda i nova tri boda. Idemo dalje, bice bolje, samo jako. Pozdrav braco moja crvena.
Y N W A

Crveni Lucifer
16:42

Lik drzi ruku u abdukciji od 130 stepeni i to nije penal hahahahaha taman posla da se rukomet igraca liverpula svira kao penal, ovo je jos samo zvezdi i juventusu dozvoljeno u domacim ligama, pored sudijske pomoci i kontraske igre ovo ce biti najjadniji osvajac premijer lige, jasno je da fa na sve nacine pokusava da prekine prokletstvo

InSanity
16:54

Fun fact: LFC ima vise nego duplo bodova od MU.
Tako da tvoje stanje u neku ruku je razumljivo.

zzhn
17:53

haha kako si zgazio djavolka :D

Reds8c
17:39

Lucifer če izludit zbog Liverpoola, ako več nije.

17:22

Fun fact: nemate trofej premijer lige u muzeju, tako da je vase stanje itekako razumljivo

Reds8c
16:58

Vidiš da nemaš pojma o fudbalu, ne nije to penal. I manure sa oldsekreta igraju rukom protiv Citiya, čista ruka, jel su svirali penal. Nisu. zbog čega. Jer to nije penal. To nisu penali. Uzmi knjigu sa pravilima u ruke i uči se.

_mladen_
16:40

Znao sam da ce biti tezak mec, promena trenera uvek izazove neku reakciju. Ovaj mec je plakao za Fabinjom, Hendersom i Vajnaldum su bili ocajni. Liverpul mora pronaci levog i desnog beka, ali bas bekove, Milner moze da zameni, ali napad previse ispasta zbog toga. Jednostavno sredina i odbrana uopste nisu bili uigrani, previse rupa. Salah odlican, sve je bolji i bolji, samo neka ovako nastavi. Firmino je malo van forme, kada treba sa sutira uvek zakomplikuje sebi zivot.

äxwell
16:56

Votford lukavo popunio stranu gdje igra Trent i tako ga onemogucio da ide napred znajuci da na drugoj strani nema Robertsona i tu su dosta osjekli Lvp. Firmino Gini i Milner su odigrali ispod prolazne ocjene.

_mladen_
19:19

Firmino dok nije ispred gola igra solidno, ali kad treba da sutne, komolikuje previse umesto da sutne.

InSanity
16:36

Bez 100% truda odmah problemi, pa cak i protiv poslednjih. Zna Klop sta radi.
Valjda se Gini nije previse ozbiljno povredio.

BlueMoon
16:33

Da su igraci Votforda malo ozbiljnije pristupili nekim situacijama dosli bi do zasluzena tri boda.Kakav deja vu kod prvog gola Salaha,napad prije toga lopta pogadja u visoko podignutu ruku Gomeza.

Jay-Jay Okocha
16:35

Al ti šuketaš, ja ne znam sta je s tobom.

Dimebag Darrell
16:47

Ljubomora, eto šta je.

InSanity
16:37

Na -17 ti se prividjaju stvari. Sweet, sweet tears...

äxwell
16:31

Losa utakmica. Izgleda da su se poprilicno potrosili u LS sredinom sedmice a i igrali su protiv tima koji je promjenio menadzera. Dobro znamo kako reaguju ekipe na promjenu menadzera. Sve u svemu utakmica za zaborav. Raduje povratak Salaha, nadam se da ce napokon proigrati ove sezone.

Kralj Stiven
16:29

Svaka cast Salahu dva lepa gola,nastavio gde je stao protiv Salzburga.Da nije bilo njega ovo bi bilo najgore prvo poluvreme ikada Liverpula,a i ostatak je bio los,Alison ponovo na visini zadatka.Votford ispada sigurno ovo sto oni igraju nije ni za Cempionsip.Firmino previse davi loptu u zadnje vreme,u evidentnom padu forme vec duzi period sto se tice napadackog dela igre.Pisu se 3 boda :D