Premijer liga - Prštalo na "Sent Džejms Parku", slavlje "Čekićara" kratko trajalo

nedelja 05.07.2020.
17:14

Interesantan meč na stadionu Njukasla.

Beta/Michael Regan/Pool via AP

U okviru 33. kola Premijer lige Njukasl je dočekao ekipu Vest Hema, susret je završen bez pobednika, rezultatom 2:2 (1:1).

Poveli su gosti iz Londona već u četvrtom minutu, lepa akcija, prizeman centaršut Bouvena, očajna reakcija odbrane Njukasla, lopta je stigla do Antonija, koji je lagano zatresao mrežu "Svraka".

Ipak, 13 minuta kasnije "Svrake" uzvraćaju, slična akcija po desnoj strani, prizeman centaršut Krafta, a loptu sa prve stative u mrežu rivala smešta Almiron, 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi gosti do nove prednosti stigli u 65. minutu.

Rajs pogađa prečku nakon kornera sa desne strane, lopta se odbija do Sučeka, koji pronalazi put do mreže rivala za 2:1.

Ovoga puta je slavlje "Čekićara" trajalo još kraće, samo dva minuta je trebalo Njukaslu da poravna.

Gejl je izbegao ofsajd zamku, potom je odlično ostavio loptu Šelviju, kojem sa par metara nije bilo teško da poravna rezultat.

Do kraja smo gledali incijativu Vest Hema, videli smo i jedan dobar pokušaj Jarmolenka, ali je Dubravka bio oprezan.

Njukasl sada 12. sa 43 boda, Vest Hem je sa 12 bodova manje na poziciji 16, imaju četiri više od Aston Vile, koja gostuje na "Enfildu".