Premijer liga - Poraz Junajteda u Londonu, Palas ispustio pobedu u nadoknadi

• Autor: Nikola Miloradović

• 22. septembar 2019.

• 16:55

Dve utakmice odigrane su u terminu od 15h u okviru šestog kola Premijer lige.

Vest Hem je dočekao ekipu Mančester junajteda, domaćin je slavio pred svojim navijačima sa 2:0 (1:0).

"Đavoli" su imali velikih problema sa povredama pred ovaj susret, što je Vest Hem znao da iskoristi.

U prvih pola sata nije bilo izglednijih prilika, ali je Vest Hem polako preuzimao kontrolu nad utakmicom.

U 36. minutu lepa prilika za Nobla, ali je De Hea uspeo da sačuva mrežu nakon njegovog pokušaja.

A onda, osam minuta kasnije, Jarmolenko se sjajno snašao u kaznenom prostoru rivala, namestio se na udarac i preciznim šutem matirao De Heu za 1:0 pred odlazak na odmor.

U nastavku velika prilika za Matu da poravna, ali se Španac obrukao i iz izgledne situacije promašio čitav gol rivala.

Usledila je i prilika za MekTomineja, ali je Fabijanski odlično reagovao, da bi "Đavoli" doživeli veliki peh u 60. minutu, povredu je doživeo Rašford, morao je van terena, ušao je Lingard, a Junajted nije imao pravog špica na terenu.

Prilika za Andersona da otkloni sve dileme par minuta kasnije, ali je De Hea bio oprezan, dobru priliku je potom imao Junajted, ali je udarac Megvajera uspeo da ukroti Fabijanski.

U 77. minutu Kresvel iz slobodnjaka šalje loptu tik preko gola rivala, da bi sedam minuta kasnije dobio novu priliku, ovoga puta je fantastično izveo slobodan udarac i to iz veće udaljenosti, pocepao je mrežu gostiju i duplirao prednost "Čekićara".

Do kraja solidna prilika za Džejmsa da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali je tukao pored gola, nije bilo promene rezultata, velika pobeda za ekipu Manuela Pelegrinija.

U istom terminu Kristal Palas je dočekao Vulverhempton, domaćin je vodio sve do sudijske nadoknade, kada su gosti došli do boda i to sa igračem manje, na kraju 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi već u prvom minutu nastavka "Orlovi" stigli do prednosti.

Vord je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Dendonkera i promenila smer, Patrisio je bio savladan.

Novi problem za goste u 73. minutu, ostali su sa igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Roman Sais.

Vulvsi su napadali u finišu, dobar pokušaj Neveša u nadoknadi, a onda šok za "Orlove", Žota postiže gol u poslednjim sekundama i donosi bod ekipi Vulverhemptona.