subota 17.08.2019.
17:56

Puno uzbuđenja u drugom kolu.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Fudbaleri Liverpula su gostovali na "Sent Merisu" ekipi Sautemptona, gosti su pokazali zube daleko snažnijem rivalu, ali je četa Jirgena Klopa osvojila sva tri boda, na kraju je bilo 1:2 (0:1).

Poveli su "Redsi" u idealnom trenutku, igrao se prvi minut nadoknade prvog poluvremen, kada je Mane sjajnim udarcem zatresao mrežu koju čuva mladi Gan.

Soton je odigrao odlično prvo poluvreme, imao i nekoliko dobrih prilika, ali je Liverpul ipak na odmor otišao sa golom viška.

U nastavku, gosti sa "Enfilda" dolaze i do drugog pogotka, igrao se 71. minut kada je Mane oteo loptu defanzivcima domaće ekipe, prosledio je ka Firminu, koji se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora i savladao golmana Sautemptona za 2:0.

Ipak, zakomplikovao je stvari golman "Redsa" Adrijan. Nakon povratne lopte Van Dajka, Španac je u pokušaju da je doda jednom od svojih saigrača pogodio Denija Ingsa, koji je odlično istračao u blok, od bivšeg napadača Liverpula se lopta odbija u gol gostiju za 1:2 na "Sent Merisu".

Samo par minuta kasnije nova šansa za Ingsa, ali nije dobro zahvatio loptu nakon prizemnog centaršuta sa desne strane, te je ona otišla pored gola koji čuva Adrijan.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, druga pobeda Liverpula, treća u poslednjih nedelju dana, kada uračunamo i utakmicu Superkupa Evrope protiv Čelsija, koja je rešena tek nakon 120 minuta igre i izvođenja penala.

Brajton je u prvom kolu iznenadio Votford, a danas su osvojili bod u duelu sa Vest Hemom, utakmica na "Ejmeksu" je okončana sa 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Ćićarito pogodio mrežu "Galebova" za 0:1.

Ipak, Brajton je samo četiri minuta aksnije poravnao, kontra domaćeg sastava, lopta dolazi do novajlije Trosara, koji sa ivice kaznenog prostora matira Fabijanskog za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata.

Temu Puki Teemu Pukki

Norič je došao do prve pobede u novoj sezoni, slavili su "Kanarinci" pred svojim navijačima protiv Njukasla sa 3:1 (1:0), junak je svakako Finac Temu Puki.

On je nakon gola protiv Liverpula u prvom kolu, danas zabeležio het-trik, postizao je golove protiv "Svraka" u 32, 63. i 75. minutu, dva puta mi je asistirao Kentvel.

Jedini strelac za ekipu Stiva Brusa bio je Šelvi duboko u sudijskoj nadoknadi.

Aston Vila je doživela novi poraz, na "Vila parku" je slavio Bornmut sa 1:2 (0:2).

Poveli su u drugom minutu puleni Edija Haua, dobili su penal, koji je u gol pretvorio Džošua King.

Samo 10 minuta kasnije, greška Daglasa Luiza, Heri Vilson je odlučio da oproba udarac sa oko 20 metara udaljenosti, sjajno je to uradio, 2:0 za "Trešnjice".

Iskupio se Daglas Luiz za grešku kod drugog gola u 71. minutu, kada je bio strelac za ekipu iz Birmingema, na asistenciju Griliša.

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata, Bornmut nosi kući sve bodove.

Everton je sa minimalnih 1:0 (1:0) slavio kod kuće protiv Votforda.

Gol odluke pao je već u 10. minutu, sjajan pas Dinja duboko sa svoje polovine ka Bernardu, Brazilac se sjurio ka golu rivala i uz malo sreće prevario Fostera.

Sautempton - Liverpul 1:2
Norič - Njukasl 3:1
Brajton - Vest Hem 1:1
Aston Vila - Bornmut 1:2
Everton - Votford 1:0