Premijer liga - Liverpul se nikad ne predaje, Voker okrenuo "Svece", Arsenal opet razočarao!

• 17:57

U okviru 11. kola Premijer lige, u terminu od 16h odigrano je šest mečeva.

Premijer liga - Liverpul se nikad ne predaje, Voker okrenuo
Aston Vila - Liverpul 1:2 (1:0)

Igrao se 21. minut kada je domaćin stigao do prednosti, centaršut Mekgina iz slobodnog udarca, Trezege je ostao usamljen pred golom koji čuva Alison, te je lako matirao Brazilca za 1:0.

Igrao se 28. minut kada je Firmino zatresao mrežu domaćeg sastava, sudija je odmah poništio pogodak gostiju, ali je konačna odluka bila na njegovim kolegama iz VAR sobe, nije bilo poništavanja odluke, Vila je ostala u prednosti.

Samo par minuta kasnije ponovo je VAR morao da interveniše, Mane je pao u kaznenom prostoru rivala, sudija Mos je odmah odmahnuo, a video tehnoogija je potvrdila da je bio u pravu, te je Senegalac dobio žuti karton zbog simuliranja.

Nije bilo promene rezultata, nakon pola časa igre u nastavku ponovo su gosti tražili penal, ovoga puta VAR nije morao da interveniše, ništa od penala.

Izjednačenje gostima donosi Endi Robertson u 87. minutu susreta, da bi sva tri boda "Redsi" upisali zahvaljujući pogotku Manea iz četvrtog minuta nadoknade.

Mančester siti - Sautempton 2:1 (0:1)

Mučili su se "Građani" na "Etihadu" protiv Sautemptona, koji je u minulom kolu doživeo najveći poraz u istoriji PL (0:9), dok su sredinom nedelje doživeli poraz od Gvardioline čete u kupu (1:3).

Ipak, pokazali su se "Sveci" kao tvrd orah protiv aktuelnog šampiona, poveli su u 13. minutu, Ederson je ispustio loptu, a kaznio ga je vezista gostiju Vord-Praus.

Viktorije pred golom gostiju do kraja prvog dela igre, ali nije bilo prave prilika za Siti, otišlo se na odmor sa 0:1.

A onda, u 70. minutu, Aguero poravnava rezultata, na asistenciju Kajla Vokera.

Nastavio je Siti da napada, a onda greška Mekartija nakon centaršuta sa leve strane, loše je procenio let lopte i nije uspeo da je izboksuje, Voker je natrčao i doneo preokret, ispostaviće se i pobedu.

Arsenal - Vulverhempton 1:1 (1:0)

Poveli su fudbaleri Arsenala u 21. minutu, strelac je bio Obamejang, na asistenciju Lakazeta.

Do odmora nije bilo promene rezultata, da bi Vulverhemtpon došao do poravnanja u 76. minutu.

Centaršut Mutinja u gol je pretvorio Raul Himenez, pa je Meksikanac tako postavio i kona

Šefild junajted - Barnli 3:0 (3:0)

Ubedljiv trijumf odličnih "Blejdsa", poveli su u 17. minutu, strelac je bio Lundstram na asistenciju Musea.

Ista akcija u 43. minutu, bivši napadač Bornmuta pronalazi Lundstrama, koji dolazi do drugog pogotka na susretu.

Samo minut kasnije i treća asistencija za Musea, ovoga puta je umesto Lundstrama sa golom spojio Fleka.

Brajton - Norič 2:0 (0:0)

"Galebovi" sigurni kod kuće protiv sve slabijeg Noriča, poveli su u 69. minutu, strelac je bio belgijski internacionalac Trosar.

U 84. minutu je sve postalo jasno, kada je Dafi postavio konačan rezultat, na asistenciju letošnjeg pojačanja Trosara, koji je u igru ušao sa klupe.

Vest Hem - Njukasl 2:3 (0:2)

Iznenađujuć trijumf "Svraka" u Londonu, poveli su u 16. minutu preko Kjarana Klarka, kojem je asistirao Žoelinton.

Loše istrčavanje golmana domaćeg sastava Roberta u 22. minutu, Fernandez je prvi stigao do lopte i duplirao prednost Njukasla.

U nastavku je Šelvi u 51. minutu iz slobodnog udarca doneo i tri gola prednosti gostima, može se slobodno reći da i ovaj gol ide na dušu golmana "Čekićara", koji je morao bolje da interveniše.

Ipak, Vest Hem je uveo meč u neizvesnu završnicu, najpre je Balbuena smanjio na 1:3 u 73. minutu, da bi na gol zaostatka "Čekićare" doveo Snodgras u završnici.

Njukasl je u nadoknadi izdržao, te je upisao važan trijumf.