• Autor: Milovan Longinov

• 23. septembar 2017.

• 17:53

Danas je odigrao šest mečeva u Premijer ligi, favoriti ispunili očekivanja.

U današnjim mečevima šestog kola Premijer lige, posle Totenhema, pobede su ostvarili Čelsi, Mančester junajted i Mančester siti, dok je Everton na svom Gudisonu konačno proradio pošto je savladao Bornmut - 2:1.

Čelsi je na neugodnom gostovanju na Britaniji ekipi Stouka slavio rezultatom 4:0, a već u drugom minutu Alvaro Morata je načeo mrežu domaćih. Nedostižnih 2:0 doneo je Pedro koji je maestralno pogodio malu mrežicu posle greške odbrane Stouka. Morata je u finišu meča, u 77. i 82. minutu stigao do svog het-trika, šestog pogotka u Premijer ligi za konačnih 4:0.

Mančester siti je ugostio očajni Kristal Palas i produžio svoj, a nastavio niz gostiju. Građani su lako došli do novih bodova, a posebno se istakao tandem Sane-Sterling.

U finišu prvog poluvremena, Silva je proigrao Sanea, a ovaj prevario Dana i golmana Henesija za 1:0.

Na startu drugog poluvremena, Siti je za nekoliko minuta potpuno razbio tim Roja Hodžsona. U 51. minutu Sterling je iskoristio asistenciju Sanea za 2:0, da bi u 59. na sličan način Engleza je proigrao i Aguero, za velikih 3:0.

Aguero je solidnu partiju krunisao i pogotkom u 79. minutu kada je glavom iskoristio centaršut Sanea za 4:0.

Gol dana u finišu meča postigao je rezervista Fabijan Delf koji je skinuo paučinu sa ivice šesnaesterca. Pogledajte u prilogu sve golove:

Mančester junajted je došao do nove važne pobede, heroj je opet bio Romelu Lukaku. Belgijanac je 20. minutu matirao Forstera za svoj šesti pogodak u sezoni.

Everton je loše otvorio meč, pošto su "trešnjice" povele golom Kinga u 49. minutu ,a onda je na scenu stupio rezervista Niase koji je u 77. i 82. minutu postigao dva pogotka za konačni preokret i prvu pobedu "karamela" još od prvog kola kada je pao Stouk.

U preostala dva meča, Barnli i Hadersfild su odigrali bez golova, dok je Votford u gostima savladao Svonsi - 2:1.