Pre 15 godina je debitovao, danas je osvojio šestu "Zlatnu kopačku"!

Jedan jedini.

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Lionel Mesi je na današnji dan pre 15 godina upisao zvaničan debi u dresu Barselone.

Za deceniju i po, Mesi je postao fudbalska ikona, jedan od najboljih igrača svih vremena.

Upisao je do danas 692 nastupa u prvom timu Barselone, postigao je 604 pogotka, dok je za seniorsku selekciju Argentine upisao 136 nastupa, postigavši pritom 68 pogodaka.

Osvojio je 10 titula u Primeri, šest trofeja u Kupu kralja, osam u Superkupu Španije, u četiri navrata je osvajao Ligu šampiona, u tri Superkup Evrope, dok je u tri navrata bio i klupski prvak sveta.

Sa seniorskom selekcijom Argentine igrao je finale Svetskog prvenstva 2014. godine, a iza sebe ima i brojna individualna odličja, osvojio je pet "Zlatnih lopti", jednom je bio FIFA igrač godine (2009), dok je jednom osvojio i "The Best" nagradu, koju od pre par godina dodeljuje FIFA.

Danas je osvojio i šestu "Zlatnu kopačku" za najboljeg evropskog strelca, fudbalski mađioničar će po svemu sudeći dobiti i šestu "Zlatnu loptu".