Praznik fudbala - Mesi u 92. utišao 'Bernabeu'! Imamo dramu!

• 23. april 2017.

• 22:39

Još jedno veče za uživanje priredili su fudbaleri Real Madrida i Barselone svim fudbalskim sladokuscima, a više razloga za zadovoljstvo nakon 174. "El Klasika" imaju pristalice Barselone. Svet se klanja Leu Mesiju.

Okršaj Real Madrida i Barselone u okviru 33. kola španske Primere završen je rezultatom 2:3 (1:1) što je rezultat koji Katalonce ostavlja u trci za titulom! Junak je Leo Mesi!

Sudar titana na "Santijago Bernabeu" obilovao je uzbuđenjima i može se reći da ljubitelji fudbala nisu ostali uskraćeni iako jedna strana po pravilu ostaje nezadovoljna konačnim ishodom.

Večeras je počelo spornim momentom u kaznenom prostoru Barselone. Nepuna dva minuta prošlo je od prvog sudijskog zvižduka do trenutka kada je Kristijano Ronaldo gurnuo loptu ispred Samjuela Umtitija, a defanzivac Barselone kasnim startom oborio Portugalca. Sudija Alehandro Ernandez pokazao je da se igra nastavi što je naišlo na bes navijača domaćeg tima.

"Los Blankosi" su na startu bili agresivniji. Ne računajući sporan detalj iz drugog minuta Real Madrid je do sredine prvog dela igre čak četiri puta šutirao u okvir gola, a najbolju priliku propustio je Geret Bejl u 22. minutu kada je šutirao iz prve, a može biti da bi prijemom lopte stavio sebe u situaciju iz koje ne bi mogao da pogreši.

Kristijano Ronaldo je u uvodnih 20 minuta dva puta testirao odličnog Ter Štegena, sa druge strane Luis Suarez udarcem pored leve stative tera navijače Real Madrida da obrišu znoj sa čela.

Odmah nakon prilike koju je imao Kristijano Ronaldo u 20. minutu usledile su turobne scene. Nakon što je Marselo podigao lakat Lionel Mesi pada kao pokošen metkom, a slika koja ukazuje kako Argentinac pljuje krv zabrinula je sve navijače gostujućeg tima. Srećom, povreda nije bila teže prirode.

Usledilo je pet minuta "vatrometa" tokom kojih pada po gol na obe strane. Madriđani stižu do prednosti posle centaršuta Marsela i udarca Serhija Ramosa, nakon kojeg se lopta odbija od stative i pada na nogu Kasemiru koji je ubacuje u nebranjenu mrežu!

Samo pet minuta imali su domaći prednost, a već u 33. Lionel Mesi demonstrira magiju i vraća Barsu u rezultatski egal. Čarobnjak iz Argentine dobio je pas sa desne strane od Ivana Rakitića nakon čega je usledila "čarlama" i sigurna realizacija!

Do odlaska na odmor viđeno je još nekoliko zanimljivih situacija. Luka Modrić je topovskim udarcem tri minuta nakon Mesijevog gola naterao Ter Štegena da demonstrira svoje sposobnosti i sjajnom paradom sačuva mrežu.

Sedam minuta pre kraja prvog poluvremena roviti Geret Bejl biva zamenjen, a mesto u postavi Real Madrida zauzima Marko Asensio.

Do odlaska na odmor videli smo još jedan jako dobar pokušaj Lionela Mesija koji je završio van okvira gola, ali i trenutak kada je Kasemiro napravio treći prekršaj na Lionelu Mesiju za koji su igrači Barselone tražili drugi žuti karton.

Kasemiro

Prepuno sadržaja bilo je i drugo poluvreme 174. "El Klasika", a posebnu ulogu u nastavku imali su golmani Mark Andre Ter Štegen i Kejlor Navas.

Krenulo je nespretnom intervencijom Pikea koji je umalo postigao autogol, a samo minut nakon pomenute situacije Ter Štegen zaustavlja udarac Tonija Krosa.

Nova prilika za Real Madrid usledila je u 53. minutu kada Karim Benzema iz peterca šutira glavom ali Ter Štegen manirom rukometnog golmana širi sve ekstremitete i uspeva da zaustavi loptu koja je već viđena u mreži.

Revanširao se na suprotnoj strani Kejlor Navas svom kolegi i to u momentu kada je Alkaser gurnuo loptu u donji desni ugao, a Kostarikanac ostavio nogu kojom je zaustavio loptu. Panterskom intervencijom posle udarca Đerara Pikea golman Reala ostavlja ekipu u rezultatskom egalu.

Kristijano Ronaldo je za samo dva minuta dva puta zapretio Ter Štegenu, a bolja prilika bila je ona u kojoj ga je uposlio Asensio ali je lopta išla malo iza leđa Portugalcu pa je usledio i slab udarac.

Kazna za promašaj mogla je da stigne već u sledećem napadu kada je Suarez šutirao iz peterca u bliži ugao dobro postavljenog Kejlora Navasa.

Poslednjih dvadeset minuta donela su nam vrhunac drame, ogroman pritisak Barselone, golčinu Ivana Rakitića, direktan crveni karton Serhiju Ramosu zbog pogibeljnog starta nad Lionelom Mesijem, a onda još po jedan gol na obe strane što Barselonu ostavlja u trci za titulom!

Zakuvalo se posle majstorije Ivana Rakitića u 73. minutu. Hrvat je poslao topovsko đule u mrežu nemoćnog Kejlora Navasa, a kada je Serhio Ramos zaradio direktan crveni karton zbog starta na Leu Mesiju činilo se da je sve gotovo i da je Barsa upisala tri boda.

"El Klasiko" ne bi bio to što jeste da nismo dobili novi zaplet. Zidan šalje Hamesa u igru i Kolumbijac u 85. minutu koristi Marselov centaršut da šokira sve navijače Barselone! Delovalo je da je Real stavio ruku na trofej jer je remi više odgovarao "Los Blankosima" ali tako nije mislio i Mesi.

U drugom minutu nadoknade Argentinac pušta hladan tuš na "Bernabeu" i vraća Barselonu u šampionsku trku šest kola pre kraja!