''Prazne puške'' na ''Vandi'', Joviću ''mrvice''

• 28. septembar 2019.

• 22:52

Inicijativa Reala, šanse na obe strane, ali od derbija se očekivalo više.

Fudbalski vikend u Španiji obeležio je madridski derbi, odigran večeras na ''Vandi Metropolitano'', gde su Atletiko i Real Madrid igrali nerešeno, bez golova, 0:0.

Počelo je oštro od starta, a prvu prliku za ''Jorgandžije'' imao je Žoao Feliks u osmom minutu, kada je šutirao zamalo pored Realovog gola.

Ipak, usledio je period terenske inicijative gostiju, pretili su Azar, Bejl, Benzema, Kros, ali su izostale stopostotne prilike za gol.

Kako je meč odmicao, posed lopte Reala postajao je sve izraženiji (61:39% u finišu prvog poluvremena), ali opet Žoao Feliks ima dobru priliku, ovoga puta u 40. minutu, kada je ponovo poslao loptu pored leve stative.

Minut kasnije odličan udarac Krosa, ali Oblak je zaustavio taj pokušaj.

U poluvremenu, Dijego Simeone je u svlačionici ostavio Vitola, njegovo mesto zauzeo je Korea, koji se već u 49. minutu našao u šansi posle centaršuta Tripijea, ali šutirao je preko gola.

Bejl je novu priliku imao u 57. minutu, ali je veoma loše šutirao, a nova pretnja pred golom Atletika usledila je u 75. minutu, kada je Benzema odlično šutirao, ali je opet Oblak odlično reagovao.

Ušlo se u finiš meča, Real je pokušavao da izvrši snažniji pritisak, bez rezultata, a našLuka Jović je tel u 89. minutu dobio priliku da zaigra, umesto Benzeme. Do kraja premalo vremena da uradi nešto više, ali na drugoj strani u 90. minutu Dijego Košta propušta priliku da donese pobedu Atletiku, Kurtoa je sačuvao remi!

Real je ovim remijem prekinuo niz od tri vezane pobede u Primeri, ali će prenoćiti na prvom mestu na tabeli, sa bodom više od večerašnjeg rivala.