13:52

U okviru osmog kola španske Primere, Eibar je ugostio ekipu iz La Korunje.

uefa.com
uefa.com

Na stadionu "Munisipal de Ipurua" Eibar je dočekao Deportivo, nakon 90 minuta nije bilo pobednika, kako je utakmica okončana sa najnepopularnijih 0:0.

Gosti iz La Korunje su od starta bili nešto konkretniji, pretili su preko Valverdea Dipete i Andonea, ali golman Eibara Marko Dmitrović nije bio previše ugrožen.

Eibar je dobru priliku propustio u 13. minutu, kada je Arbilja pripretio, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Deportiva.

Pretio je potom i Enrih za domaće, ali nije imao sreće, lopta je posle njegovog udarca otišla preko gola, a onda se u 31. minutu istakao i srpski čuvar mreže, kada je sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol nakon šuta Rumuna Andonea.

U drugom poluvremenu je tempo igre opao, nije bilo ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani, te su mreže ostale netaknute do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Eibar je sa osvojenim bodom skočio na 16. mesto na tabeli, sada imaju sedam bodova, jedan manje od današnjeg rivala, koji je na tabeli odmah iznad njih.