subota 15.09.2018.
16:57

Inter i Parma su otvorili novo kolo u italijanskoj Seriji A.

Epa/Serena Campanini

Nakon reprezentativne pauze, ponovo je na programu klupski fudbal, a kada je italijanska liga u pitanju, favorizovani Inter je dočekao Parmu u uvodnom meču četvrtog kola. Međutim, na kraju meča na semaforu je pisalo krajnje neočekivanih 0:1 (0:0)!

"Neroazuri" su dominirali u prvom poluvremenu, stvarali su šanse, ali nisu uspeli da postignu gol. Škriniar i Perišić su imali dve lepe šanse, ali se mreža nije zatresla.

Povratnik u Seriju A, Parma se grčevito branila, a Inter je u drugom poluvremenu nastavio tamo gde je stao u prvom. Dominirali su kada je posed u pitanju, imali su ogroman broj šansi, ali nakon što to nisu iskoristili, usledio je šok za sve na "Đuzepe Meaci", Parma je preko Dimarka stigla do prednosti od 0:1 u 79. minutu.

Inter je pokušavao da stigne do boda na svom terenu, ali do kraja utakmice su samo De Fraj i Najngolan pripretili, ipak, rezultat je ostao nepromenjen.

Definitivno ih je ovaj iznenadni gol Parme totalno poremetio, pa ni to što su u drugom poluvremenu ušli Ikardi, Politano i Asamoa, nije pomoglo. Na kraju utakmice je Parma imala još jednu odličnu šansu da duplira prednost, ali je Žervinjo bio neprecizan.

Inter je nastavio da "prosipa" bodove, a Parma je stigla do prve pobede u ovoj sezoni. "Neroazuri" su bili prvi konkurenti da ugroze Juventus, ali da li su već sada izgubili previše bodova? Inter je osvojio 4 boda u isto toliko odigranih utakmica, a ukoliko Juventus sutra savlada Sasuolo, "Stara dama" bi u tom slučaju imala čak 8 bodova više od Intera, zaista previše, iako je tek početak sezone u pitanju.