sreda 15.05.2019.
20:59

Evo ko će igrati u finalu Kupa Rusije.

fclm.ru/AleksandrPogrebnak

Arsenal iz Tule je na svom terenu dočekao Ural u drugoj utakmici polufinala Kupa Rusije, a pobednika nije bilo što je više odgovaralo gostima koji su stigli do plasmana u finale zbog boljeg rezultata iz prve utakmice u kojoj su slavili sa 1:0.

Večeras su gosti stigli u prvom poluvremenu do 2 gola prednosti preko Bicfalvija i El Kabira, ali je strelac prvog gola dobio crveni karton već u 24. minutu utakmice.

U nastavku nada za domaće, Harojan i Mirzov su bili strelci, ali nisu uspeli do kraja utakmice da postignu još dva gola i da se plasiraju u finale.

Ognjen Ožegović za Arsenal i Dominik Dinga za Ural nisu igrali svoj meč.

U drugoj utakmici Rostov je gajio nadu da može do finala protiv Lokomotive iz Moskve jer je u prvom meču bilo 2:2 u Moskvi. Ipak, u Rostovu 0:2 za goste iz Moskve.

Žemaletdinov je bio strelac prvog gola za goste, da bi Smolov postigao drugi za prolazak Lokomotive u narednu fazu, odnosno u finale.

Finale se igra 22. maja na stadionu Lokomotive.