''Potop'' u Rimu, Atalanta sve bliža Ligi šampiona, goleada u Parmi, raspucani Kvaljarela!

nedelja 05.05.2019.
16:55

Tim iz Bergama nastavlja sa sjajnim rezultatima i sve je bliži istorijskom uspehu.

Beta/Giuseppe Lami/ANSA via AP

Posle pobede Empolija nad Fiorentinom (1:0), ovog popodneva odigrane su još tri utakmice 35. kola Serije A.

U centru pažnje bio je duel u kišovitom Rimu, gde je odlična ekipa Atalante savladala Lacio sa 3:1 i napravila još jedan veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona!

Bez povređenog Sergeja Milinković-Savića, Lacio je poveo već u trećem minutu golom Parola, ali je ostatak meča pripao gostima.

Na izjednačenje se čekalo do 22. minuta, kada je Zapata savladao domaćeg golmana Strakošu, a potpuni preokret dogodio se u drugom poluvremenu.

Igrao se 58. minut kada je Kastanj doneo prednost gostima, a trijumf Atalante je, po pravoj provali oblaka, potvrdio Đimšiti, pogotkom u 76. minutu.

Ove dve ekipe će se ponovo sastati na istom mestu za deset dana, kada će se boriti za trofej u Kupu Italije. Biće to prilika Laciju da ''spase'' ovu sezonu.

Prava goleada viđena je u Parmi, gde je domaći tim igrao sa Sampdorijom nerešeno, 3:3, u utakmici bez većeg rezultatskog značaja.

Alveš je već na startu meča doveo Parmu u vođstvo, ali su onda usledila tri gola gostiju, od kojih su dva delo Fabija Kvaljarele, a jedan pogodak postigao je Defrel u 38. minutu. Sa ova dva gola, Kvaljarela je stigao do brojke od 25 golova u Seriji A ove sezone i prvi je strelac lige.

Parma je do izjednačenja stigla u periodu od 67. do 72. minuta, kada je prvo Kucka iskoristio jedanaesterac, a onda je Bastoni postavio konačnih 3:3.

Remi i u duelu Sasuola i Frozinonea, gde je završeno rezultatom 2:2. Samarko i Paganini su svojim golovima obeležili prvo poluvreme i doneli gostima vođstvo od 2:0, ali u nastavku je Sasuolo uspeo da izbegne poraz.

Ferari u 66. je prepolovio prednost Frozinonea, a jedanaest minuta kasnije Babakar je postavio konačnih 2:2.