petak 30.03.2018.
21:37

Realno, najbolji su, danas su posebno to dokazali.

Epa/Peter Powell

Vulverhempton je na pragu povratka u Premijer ligu, ostalo im je još samo malo da i zvanično overe plasman u elitu.

Vulvsi su danas u gostima pobedili Midlsboro rezultatom 2:1, iako su meč završili sa dvojicom igrača manje na terenu.

Kosta i Kavaleiro su doneli dva gola prednosti Vulvsima u 32. i 37. minutu, delovalo je da će lako završiti meč, ali onda je usledilo uzbudljivo drugo poluvreme.

Neves je u 56. minutu dobio drugi žuti i automatski crveni karton, ali ni to nije bilo sve. Samo 15 minuta, novo isključenje za goste, Doerti je takođe dobio dva žuta kartona, Vulvsi ostaju sa devetoricom, ali su uspeli da sačuvaju tri boda.

Bemford je jedino uspeo da smanji rezultat na 2:1 u nadoknadi vremena, pa su Vulvsi zadržali šest bodova prednosti u odnosu na Kardif.

Vulverhempton ima 13 bodova više od trećeplasiranog Fulama, što znači da mu u preostalih sedam kola treba još tri pobede da overe i matematički povratak u Premijer ligu posle 2012. godine.

Realno je da Vulvsi osvoje Čempionšip, Kardif ima šest bodova manje, boriće se do kraja, i kako stoje stvari ove dve ekipe će se direktno vratiti u elitu, mada Fulam i dalje vreba sa sedam bodova zaostatka.