Portugal - Nikola Stojiljković počeo da rešeta!

ponedeljak 21.09.2015.
20:58

Doskorašnji napadač Čukaričkog Nikola Stojiljković počeo je da se isplaćuje portugalskog Bragi čije boje brani od ovoga leta. Večeras briljirao protiv Maritima!

Twitter, SC Braga

U poslednjoj utakmici petog kola šampionata Portugala, ekipa Brage dočekala je večeras Maritimo i na kraju trijumfovala sa ubedljivih 5-1.

A ono što nas najviše zanima i raduje, jeste to što je srpski napadač Nikola Stojiljković u glavnoj ulozi na terenu.

On je već posle šest minuta igre majstzorskim lob udarcem doveo ekipu Brage u vođstvo, da bi zatim u 34. minutu duplirao prednost svog tima i svoj golgeterski učinak napravio još impresivnijim - 2:0.

Sousa je tri minuta kasnije vratio rezultatsku neizvesnost, postigao je gol za 2-1, ali u nastavku meča, domaći postižu još tri gola, uz dva isključenja fudbalera Maritima.

Stojiljković je mogao i do het-trika, jer su bila dosuđena i dva jedanaesterca za Bragu, od kojih je jedan iznudio upravo srpski napadač, ali nije dobio priliku i da makar jedan izvede.

U 79. minutu je izašao iz igre, ispraćen ovacijama domaćih navijača.