Portugal - Drama u finalu Kupa, Sportingu trofej!

Autor: Beta Beta
nedelja 31.05.2015.
23:17
Izvor: Beta

Lisabonski Sporting napravio veliki preokret u finišu meča sa Bragom, a onda u penal seriji uspeo da stigne do trofeja nacionalnog Kupa!

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Posle prave drame, ekipa Sportinga je večeras uspela da savlada Bragu u finalu nacionalnog Kupa Portugala. U regularnom toku meča bio je 2-2, a odluka je pala u penal seriji, gde je lisabonski tim bio bolji.

Sporting iz Lisabona
uspeo je danas da prevaziđe igrača manje i dva gola zaostatka, a onda je na penale pobedio Bragu u finalu Kupa Portugala.

Sporting je od 15. minuta igrao sa 10 igrača, pošto je Sedrik Alves dobio direktan crveni karton, nakon čega je Eder iskoristio penal i doveo Bragu u vođstvo. U 26. minutu rafa Silva je postigao još jedan gol za Bragu.

Sve je bilo spremno za slavlje navijača Brage, ali je Islam Slimani u 84. minutu postigao gol, da bi Fredi Montero u nadoknadi vremena izjednačio.

U produžecima nije bilo golova, a Sporting je bio bolji u izvođenju penala. Ovo je timu iz Lisabona bio 16. kup u istoriji i prvi od 2008. godine.