Porto u petom minutu nadoknade ostao bez trofeja!

subota 25.01.2020.
23:33

Finale Liga kupa rešeno u poslednjim sekundama.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Fudbaleri Brage osvojili su portugalski Liga kup, kako su na svom terenu bili bolji od Porta sa 1:0 (0:0).

Rikardo Horta je već u petom minutu pripretio "Zmajevima", ali je pogodio prečku, da bi isti fudbaler imao priliku i u 13. minutu, ovoga puta je odbrana gostiju uspela da ga izblokira.

Usledila je bolja igra gostiju, najpre je Dijaz pripretio, ali je njegov pokušaj bio neprecizan, potom je u 38. minutu golman Brage odbranio pokušaj Korone, da bi odbitak pokupio Tikinjo Soareš, koji pogađa prečku.

Otišlo se bez golova na odmor, u nastavku nije bilo većih prilika, sve do nadoknade vremena.

Najpre je Raul da Silva pogodio prečku u drugom minutu nadoknade, da bi u petom Rikardo Horta jedan odbitak poslao u mrežu Dijoga Košte, za pobedu Brage i osvajanje trofeja u "Alijanc" kupu.