Porto se uz pomoć sudija učvrstio na čelu tabele

Autor: Boban Filipović
sreda 21.02.2018.
20:21

"Zmajevi" su u zaostalnoj utakmici osvojilli sva tri boda na gostovanju u Eštorilu.

BETA/AP Photo/Paulo Duarte

Eštoril je rano poveo protiv lidera, u 16. minutu Eduardo je doneo prednost domaćinu, ona je bila na snazi do 52. minuta, kada Telješ iz čistog ofsajda poravnava na 1:1.

Onda, pet minuta po izjedačenju, na scenu stupa rezervista Soareš, koji u rasponu od šest minuta postiže dva gola i donosi Portu novu pobedu.

Do kraja nije bilo promena, ostalo je 1:3, pa 'zmajevi' na 11 kola do kraja sezone u Primeiri imaju pet bodova više od najbližih pratilaca Benfike i Sportinga.

Kako već rekosmo, Porto izjednačio golom iz čistog ofsajda, čak četvorica igrača su bila u nedozvoljenoj poziciji kod prekida koji je prethodio tom pogotku, a na zvaničnom tviter profilu Sportinga je  još tokom utakmice osvanula fotografija kao 'corpus delicti'.