23:09

Fudbaleri Porta slavili su na svom stadionu u okviru 31. kola portugalske Primeire.

EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

"Zmajevi" su na "Dragau" slavili sa čak 5:1 (4:1) protiv Vitorije Setubal.

Poveli su u šestom minutu, strelac je bio Musa Marega u šestom minutu, a samo šest minuta kasnije prednost Porta je duplirao Ivan Markano.

Četiri minuta nakon drugog gola, Porto postiže i treći, nakon 16 minuta igre bilo je 3:0, strelac trećeg pogotka bio je Jasin Braimi, na asistenciju Marege.

Uzvratili su gosti u 24. minutu, Amaral je postigao gol, ali je nekih 10ak minuta kasnije Korona ugasio nade gostiju da mogu da se vrate, 4:1 za domaćina.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 72. minutu konačan rezultat postavio Aleks Telješ.

Porto se ovim trijumfom vratio na prvo mesto na tabeli, nakon kompletiranog 31. kola imaju dva boda više od drugoplasirane Benfike i pet od Sportinga, do kraja su ostala još tri kola.