Porto ostao bez trofeja, Kasiljas u suzama, Sportingu Kup Portugalije nakon penala!

subota 25.05.2019.
21:26

Dramatično finale portugalskog kupa okončano pobedom ekipe iz prestonice.

EPA-EFE/RODRIGO ANTUNES

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona osvojili su Kup Portugalije.

Slavili su u velikom finalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, kako je nakon 120 minuta igre rezultat bio 2:2 (1:1).

Poveli su "Zmajevi" u finišu prvog dela igre.

Igrao se 41. minut kada je Erera jako dobro centrirao sa desne strane, poslao je visoku loptu na dalju stativu, odlično je skočio Tikinjo Soareš, koji glavom matira Ribeira za 1:0.

Pogodak je posvetio 38-godišnjem Ikeru Kasiljasu, koji je nedavno doživeo srčani udar i zbog toga mu je nastavak karijere pod velikim znakom pitanja.

Legendarni španski čuvar mreže se oporavio od operacije, danas je sa tribina pratio finale Kupa, a nakon gola koji mu je Soareš posvetio tako što je njegov dres okrenuo ka publici, Kasiljas nije mogao da zadrži suze.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Sportinga, igrao se 45. minut kada su poravnali rezultat.

Strelac je bio fantastični Bruno Fernandeš, odlično je portugalski reprezentativac tukao sa ivice kaznenog prostora, pa je tako došao do svog šestog gola u kupu, 29. za "Lavove" u svim takmičenjima.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa se otišlo u produžetke, da bi u 101. minutu rezervista Bas Dost preokrenuo rezultat, Sporting je poveo sa 2:1.

Kada se činilo da je sve gotovo, u nadoknadi vremena drugog produžetka, Felipe postiže pogodak na asistenciju Adrijana za 2:2 i odvodi utakmicu u penal seriju.

Tikinjo je otvorio penale preciznim udarcem za 1:0 u korist "Zmajeva", ali je potom Dost omašio udarac sa kreča.

Do izjednačenja je došlo u trećoj seriji, koju je promašajem otvorio Pepe, da bi je pogotkom zatvorio Matje.

Šestu seriju Fernando otvara promašajem sa bele tačke, da bi pobedu i trofej ekipi Sportinga doneo napadač Felipe.