Porto nadoknadio minus iz prvog poluvremena odigranog pre više od mesec dana i na kraju slavio

sreda 21.02.2018.
20:07

Porto i Eštoril su 16. januara počeli meč 18. kola Primeire, a tek danas su ga završili.

EPA-EFE/MANUEL ARAUJO

štoril je ugostio Porto sredinom januara, a utakmica je prekinuta nakon odigranog prvog poluvremena, koje je pripalo domaćinu sa 1:0.

Tada je Eduardo u 16. minutu doneo prednost Eštorilu, a tokom pauze je odlučeno da iz bezbednosnih razloga utakmica bude prekinuta.

Jedna tribina sa najvatrenijim navijačima Porta je naprsla, zavladala je panika, a policija i redari momentalno reagovli i navijače poslali na teren, dok se ne utvrdi šta se dogodilo.

Na kraju je odlučeno da drugo poluvreme bude odloženo, a ono je odigrano danas.

Favorizovanim gostima je odlaganje itekako prijalo, kako su za samo 14 minuta postigli tri gola i rešili pitanje pobednika.

Najpre je Telješ u 52. minutu poravnao rezultat, da bi Tikinjo Soareš sa dva gola u razmaku od 58. do 66. minuta rešio pitanje pobednika.

Na kraju 1:3 (1:0) za "Zmajeve", koji su se tako učvrstili na čelu tabele sa pet bodova više od drugoplasirane Benfike i trećeplasiranog Sportinga.