nedelja 28.04.2019.
20:28

Finiš sezone u Portugalu sve uzbudljiviji, da li se rasplet nazire?

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Benfika i Porto vode veliku borbu za titulu prvaka, ali ovo kolo donelo je prednost lisabonskim ''Orlovima''.

Pre dva dana, Porto je osvojio samo bod protiv Rio Avea (2:2),  a Benfika je večeras to iskoristila pobedom nad Bragom u gostima, rezultatom 4:1, pa sada tim iz Lisabona ima dva boda više od glavnog konkurenta u trci za titulu, tri kola pre kraja sezone.

Bez naših Fejse i Živkovića u  sastavu, Benfika je imala problema tokom prvog poluvremena, s obzirom da je Braga povela u 35. minutu golom Eduarda iz penala.

Ali, u drugom poluvremenu, gosti dodaju gas i ne samo što prave preokret, nego nanose i ubedljiv poraz večerašnjem rivalu.

Prva dva gola, Benfika je postigla iz dva jedanaesterca, koja je uspešno realizovao Pici, prvo u 59, pa u 65. minutu. Doduše, prvi penal je bio, blago rečeno, problematičan. Sve dileme oko pobdnika rešio je Dijas, na asistenciju Picija u 69. minutu, a konačnih 4:1 postavio je Rafa Silva u 90. minutu meča.

Vrh tabele: Benfika 78, Porto 76, Sporting 70 bodova...