Porto bolji od Napolija na "Emirejts kupu"

• Autor: Duško Dučić

• 04. avgust 2013.

• 17:36

Porto je uspeo nakon jučerašnjeg poraza od Galatasaraja, da savlada danas ekipu Napolija sa 3:1 na "Emirejsts kupu".

Porto bolji od Napolija na
Iako su Portugalci gubili sa 1:0 na poluvremenu uspeli su da preokrenu rezultat i slave sa 3:1, golovima Žilasa, autogolom Fernandeza i Like, dok je Pandev bio strelac za Napolitance.

Rafa Benitez je odlučio da odmori nekolicinu igrača, a glavne zvezde tima Hamšik, Gonzalo Iguain i Pepe Reina su bili na klupi za ovaj meč.

Takođe je i Porto ušao u meč bez jednog od najboljih fudbalera Džeksona Martineza.

Prvo poluvreme proteklo je u pravoj prijateljskoj atmosferi bez nekih većih prilika, a pravi uvod u odlično drugo poluvreme dao je Goran Pandev koji je postigao gol u 43 minutu iz penala.

Međutim ovaj gol Pandeva kao da je razbudio ekipu Porta koja je do izjednačenja došla u 50 minutu susreta golom Žilasa.

Za preokret se pobrinuo igrač Napolija Fernandez, koji je autogolom u 68 minutu meča, doveo Porto u vođstvo.

Konačnih 3:1 postavio je Lika, nakon nespretne reakcije odbrambene linije Napolija.

U drugom susretu ovog dana na "Emirejsts kupu" igraju domaćin Arsenal i turski Galatasaraj.