Poraz Spartaka, Lokomotivi otvoren put ka tituli

nedelja 15.04.2018.
15:58

Aktuelni šampion Rusije doživeo poraz u Jekaterinburgu što lideru Premijer lige otvara put ka tituli.

Epa/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Urala najverovatnije su rešili šampionsku trku u Rusiji pobedom koju su danas ostvarili u duelu sa Spartakom.

Klub iz Jekaterinburga savladao je aktuelnog šampiona Rusije rezultatom 2:1 (1:0) u okviru 26. kola Premijer lige i tako trasirao Lokomotivi put ka tituli.

Ural je poveo golom Rumuna Erika Bikfalvija u 37. minutu, a novi šok za goste usledio je dva minuta pre kraja kada je Otman El Kabri duplirao prednost domaćih.

Kvinsi Promes je u prvom minutu nadoknade postigao gol za Spartak, ali je on na kraju poneo epitet počasnog pogotka.

Nikola Maksimović je proveo svih 90 minuta na terenu, dok je drugi srpski internacionalac iz redova Spartaka, Marko Petković teren napustio u 64. minutu.

Lokomotiva je tako uvećala prednost u odnosu na Spartak. Lider ruske Premijer lige ima pet bodova više u odnosu na aktuelnog šampiona ali i jednu utakmicu manje na kontu što znači da je jako blizu treće titule u klupskoj istoriji.

Poslednji put Lokomotiva je osvojila titulu 2004. godine, a dve godine ranije trofej je prvi put završio u vitrinama moskovskog kluba.