Poraz "La Rohe" od Rumunije pred duel sa "Orlovima"

četvrtak 31.05.2018.
19:37

Reprezentacija Čilea doživela je poraz na stadionu u Gracu od naših severnoistočnih komšija.

EPA-EFE/SEBASTIAO MOREIRA

Čileanci su na megdan Rumniji izašli bez najboljih igrača, Vidala, Sančesa i Brava, da bi nakon 90 minuta izgubili sa 3:2 (1:1).

Povela je selekcija Rumunije u 13. minutu, strelac je bio napadač praške Sparte Stanču.

Igrao se 30. minut kada je Čile ostao sa igračem manje, direktan crveni karton dobio je Nikolas Kastiljo.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Maripan postiže gol na asistenciju Valdesa, Čile je poravnao.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a neumorni Južnoamerikanci dolaze do preokreta sa igračem manje, igrao se 52. minut kada je Rejes pogodio mrežu Tatarušanua.

Usledio je veliki broj izmena u reprezentaciji Rumunije, a to je brzo urodilo plodom.

Igrao se 66. minut kada je Deak poravnao rezultat, da bi u 84. minutu Rumunija došla i do preokreta. Strelac je bio čovek koji je svojevremeno bio na pragu prelaska u redove Crvene Zvezde, fudbaler Steaue Konstantin Budesku.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te je Rumunija upisala trijumf.

Čileanci se četvrtog juna sastaju sa reprezentacijom Srbije, takođe u Gracu, u prvoj proveri "Orlova" pred odlazak na Mundijal.