Poraz koji bi mogao mnogo da boli, Viola srušila Romu!

subota 07.04.2018.
19:53

Fiorentina ne odustaje od 6. mesta, dok će se Roma namučiti kako bi ostala među prva četiri tima.

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Nisu bili retki porazi Rome na svom terenu, tako je bilo i danas, poraženi su od Fiorentine rezultatom 0:2 i tako su baš doveli u pitanje plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Fiorentina, sa druge strane, i dalje ima nadu da može do 6. mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Izgledali su umorno domaći fudbaleri, falilo im je više koncentracije, za razliku od Fiorentine koja je golovima u prvom poluvremenu rešila meč.

Gosti su poveli posle prekida, bila je gužva u kaznenom prostoru Rome, Saponara je uposlio Benasija koji pogađa za 0:1.

Drugi gol je prava majstorija Simeonea, fantastično se oslobodio protivničkih fudbalera, izbio sam ispred golmana Alisona i pogodio za 0:2, što je bio i konačan rezultat.

Aleksandar Kolarov je igrao danas, ali od 58. minuta, trener Rome je želeo da ga odmori, ali kada je video da je vrag odneo šalu, morao je da reaguje. N adrugoj strani smo videli Nikolu Milenkovića, igrao je od 70. minuta i bio sasvim solidan.

U drugom meču dana nije bilo pobednika u duelu SPAL-a i Atalante, bilo je 1:1.

Cionek je doveo domaće u prednost od 1:0 u 39. minutu, izjednačio je De Ron iz penala u 78. minutu meča.

Inače, igrao je Everton Luiz, nekadašnji fudbaler Partizana, ušao je u igru u 76. minutu utakmice.