Poraz Dortmunda u režiji sudije, Bajern sve dalje!

• 08. decembar 2012.

• 17:28

Iznenađenje u Dortmundu! Aktuelni šampion pred svojim navijačima poražen od Volfsburga, ali ključnu ulogu odigrao je sudija Volfgang Štark, koji je pri vođstvu domaćih dosudio sumnjivi penal za goste, uz isključenje Šmelcera. Bajern lako do bodova u Augsburgu i sve je dalje svojim pratiocima na tabeli.

Pravi gnev navijača Dortmunda izazvao je sudija Volfgang Štark, koji je uz problematični penal, u 36. minutu pokazao i direktan crveni karton Šmelceru, kada je i počeo sunovrat aktuelnog šampiona u duelu sa ''Vukovima''.

Gosti su na kraju slavili sa 3:2, pa je Dortmund već treću utakmicu zaredom u Bundesligi bez pobede i vrh tabele je ''Milionerima'' sada ''miljama daleko''.

A sve je počelo prema očekivanjima. Rojs je već posle šest minuta igre iz slobodnog udarca postigao vodeći gol za domaći tim, ali pola sata kasnije sudija Štark je procenio da je Šmelcer igrao rukom na gol liniji, dosudio penal i isključio fudbalera Dortmunda.

Dijego je iz penala izjednačio, da bi pet minuta kasnije Naldo sjajnim volej udarcem doneo preokret gostima - 1:2.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 61. minutu nadu domaćima dao Blaščikovski uz penala za 2:2.

Međutim, dvanaest minuta kasnije, Dost je izašao sam pred golmana domaćih Vajdenfelera i praktično odlučio ovaj meč - 2:3.

Do kraja je bilo još par prilika, ali ne i golova, pa ''Vukovi'' slave pobedu o kojoj će se narednih dana dosta pričati.

Neven Subotić ovog puta je svih 90 minuta proveo na klupi.

U senci ovog duela, Bajern je osvojio nove bodove, i to na gostovanju ekipi Augfsburga. Golove za Bavarce u pobedi od 2:0 postigli su Miler iz penala u 39. i Gomez u 63. minutu.

Štutgart je, sa Kuzmanovićem od prvog minuta u ekipi, savladao Šalke sa 3:1, što je još jedan rezultat koji ide u prilog Bajernu. Junak meča je Vedad Ibišević, koji je postigao sva tri gola za''Švabe''.

Uspešni na domaćim terenima bili su i Nirnberg i Frajburg, a subotnji program zatvorili su Ajntraht i Verder.

Tim iz Frankfurta je ostvario i najubedljiviji trijumf večeri, pošto je na kraju slavio rezultatom 4:1. Ovim trijumfom Ajntraht je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza i tako zadržao mesto u vrhu tabele.

U ekipi Verdera Aleksandar Ignjovski nije bio u startnoj postavi, dobio je priliku od 67. mninuta, ali tada je domaći tim već vodio sa 3:1...