utorak 03.04.2018.
20:28

Večeras je odigrano tri utakmice 30. kola Serije A.

Beta/Maurizio Degl'Innocenti/ANSA via AP

Odloženo kolo zbog tragične smrti Davidea Astorija igra se ove nedelje, a danas su odigrane tri utakmice.

Fiorentina je kao gost pobedila Udineze rezultatom 2:0, a ponovo je u centru pažnje bio tandem Kijeza-Simeone.

U 29. minutu Veretut je bio precizan sa bele tačke, da bi u 71. Kijeza asistirao za Simeonea za konačnih 0:2.

Zanimljivo je to da je Fiorentini ovo četvrta uzastopna pobeda od smrti kapitena, pa su "ljubičasti" ponovo u trci za Ligu Evrope.

Istovremeno, Sampdorija je u direktnom okršaju za LE pobedila Atalantu u Bergamu rezultatom 2:1.

Sampdorija je povela golom kaprarija u finišu prvog dela igre, a izjednačio je Toloi u 67. Ipak, u finišu utakmice, pet minuta pre kraja, Sampdorija dolazi do pobede preko Zapate i tako je na tabeli sustigla današnjeg rivala.

U trećoj utakmici, Đenova je u samom finišu pobedila Kaljari, heroj u 90. minutu bio je Medeiros, a prethodno je pogodio i Lapadula, dok je za goste jedini strelac bio Barela iz penala.