Poluvreme - Valensija u sve težoj situaciji, odlična Atalanta

sreda 19.02.2020.
21:48

Posle lošeg početka, gosti se oslobodili pritiska i propustili prilike da stignu do izjednačenja. A onda...

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Završeno je prvo poluvreme na ''San Siru'' u Milanu, gde Atalanta kao domaćin vodi protiv Valensije sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Osam minuta pre toga stopostotnu priliku propustio je Pašalić, koji u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savlada golmana Domeneka.

Sredinom prvog poluvremena Valensija se oslobodila početnog pritiska domaćina, pa je na isteku prvih pola sata igre imala dve odlične prilike, pgotovo onu Guedešovu u 34. minutu, kada je iskosa sa leve strane loptu poslao tik pored stative.

Ipak, ubrzo posle toga Atalanta ponovo preuzima inicijativu, de Ron je imao odličan pokušaj sa distance, kada je lopta otišla iznad prečke, a na ulasku u 42. minut domaći su duplirali prednost.

Kao i kod prvog gola, akcija je tekla po levoj strani, ali ovoga puta lopta je prosleđena do Iličića na nekih 17 metara od protivničkog gola, odakle slovenački interncionalac šalje snažan i precizan šut u desni ugao Domenekovog gola - 2:0.