Poluvreme u Madridu, Hrvat pravi razliku!

21:41

U okviru 26. kola španske Primere, madridski Real je dočekao Barselonu.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Drugi "El Klasiko" u samo par dana ponovo se igra na stadionu "kraljevskog" kluba.

Pisali smo o postavama za koje su se odlučili Solari i Valverede, Argentinac je napravio dve izmene u odnosu na duel u Kupu kralja, koji je Barsa pre par dana dobila sa 3:0, dok je Španac na teren izveo isti tim, više OVDE.

Dinamično je bilo u prvom poluvremenu, pripretio je Varan gostima u 13. miuntu, al je u poslednjem trenutku izblokiran.

Samo par minuta kasnije, šansa za Mesija na drugoj strani, ali Argentinac je za malo bio neprecizan.

A onda, 26. minut, sjajna akcija Barse po desnoj strani, Rakitić dobija sjajnu loptu u kaznenom prostoru Reala od Roberta, a Hrvat lukavo lobuje Kurtou za 0:1.

Do kraja prvog dela šansa za Mesija iz slobodnjaka, ali je tukao preko gola, da bi u 40. minutu novi pokušaj Argentinca iz igre uspeo da ukroti Kurtoa.