Poluvreme - ''Pršti'' na Old Trafordu, Junajted prokockao vođstvo

nedelja 28.04.2019.
18:22

Velika borba vodi se u duelu konkurenata u trci za plasman u Ligu šampiona.

Epa/Nigel Roddis

Završeno je prvo poluvreme derbija 36. kola Premijer lige, Mančester junajted - Čelsi 1:1.

Junajted je bolje počeo, Lukaku je u 4. minutu šutirao iskosa sa leve strane, sa oko šest metara, Kepa je odbranio.

To je bila najava onoga što je usledilo sedam minuta kasnije. Pogba je pokrenuo akciju sa leve strane, Lukaku majstorski proigrava Šoa, na kraju Mata za 1:0.

Baji je u 30. minutu imao dobar pokušaj posle kornera, mogao je Junajted tada da duplira prednost, ali je lopta završila tik pored stative.

A onda, finiš prvog poluvremena, 44. minut, Ridiger šutira da dvadesetak metara, De Hea kratko odbija loptu, koju prihvata Markos Alonso u kaznenom prostoru domaćih, gađa suprotni ugao, a lopta se od stative odbija u De Heinu mrežu - 1:1.