Poluvreme - Mnogo uzbuđenja, dva gola, šta rade golmani Rome i Lacija?!

nedelja 26.01.2020.
18:50

Pravi derbi u Rimu u dosadašnjem toku meča. Roma bolja, ali rezultat to ne pokazuje.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Posle prvog poluvremena derbija na ''Olimpiku'', Roma - Lacio 1:1.

Domai su poveli u 26. minutu golom Edina Džeka, koji je iskoristio veoma lošu reakciju nesigurnog golmana Strakoše, koji je istrčao u prazno, ostavio nebranjenu mrežu i napadač Rome je to iskoristio - 1:0.

Minut-dva kasnije, Džeko se našao u još jednoj odličnoj prilici, ali ovoga puta Strakoša popravlja utisak.

Lacio je bio potpuno bezopasan u prvih pola sata, a onda korner za ''Nebeskoplave'' u 34. minutu sa leve strane, loptu je Luis Alberto ubacio na drugu stativu, gde najpre Santon loše reaguje u pokušaju da izbije loptu, ona je išla van terena, ali golman Lopez je boksuje i vraća pred svoj gol, odakle Aćerbi uspeva da je ugura u mrežu pored Smolinga - 1:1.

U finišu poluvremena, Pelegrini je imao odličan pokušaj sa dvadesetak metara, ali tada je stativa spasila ekipu Lacija.

Sergej Milinković-Savić je od prvog minuta u ekipi Lacija, Kolarov je na klupi kod domaćih.