sreda 01.01.2020.
21:52

Sada već ubedljiva prednost ''Tobdžija''.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Posle prvog poluvremena na ''Emirejtsu'', Arsenal protiv Mančester junajteda vodi sa 2:0, u 21. kolu Premijer lige.

Gosti su bili nešto konkretniji na početku, ali onda u osmom minutu, posle akcije po levoj strani i odbijene lopte iz peterca, Nikola Pepe pogađa mrežu za vođstvo od 1:0.

Od tada je Arsenal bio bolji tim, kontrolisao dešavanja na terenu, što je u 43. minutu dovelo i do njihovog drugog gola.

Večeras odlični Pepe je izveo korner, De Hea je odbio loptu, ali nedovoljno, samo do Sokratisa, koji koristi priliku i udvostručuje prednost Arsenala - 2:0.

Pred sam kraj poluvremena, mogao je Junajted do gola preko Megvajera, ali je golman Leno zaustavio njegov pokušaj.