subota 10.02.2018.
15:21

Još jedan doktorski rad Maurisija Poketina i treće fenomenalno izdanje u nizu u seriji derbija za treće mesto na tabeli.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Totenhema pobedili su na Vembliju ekipu Arsenala rezultatom 1:0 (0:0) u derbiju 27. kola Premijer lige.

Čovek odluke i ovaj put bio je Hari Kejn koji je postigao pogodak u 49. minutu.

Totenhem je tri vezana derbija odigrao fenomenalno, u mečevima sa Junajtedom, Liverpulom i Arsenalom, osvojio je sedam bodova i skočio na treće mesto na tabeli, dok je Vengerov tim ostao šesti.

Maurisio Poketino tradicionalno nije izmišljao mnogo kada su u pitanju derbiji, izveo je najjači sastav, koji je igrao i protiv Mančester junajteda i Liverpula.

Arsen Venger se našao u velikom problemu, pošto je na dan utakmice ostao bez lakše povređenog Arona Remzija, pa je njegovo mesto zauzeo Džek Vilšir, ostatak tima je bio isti kao u prošlom kolu protiv Evertona.

Prvo poluvreme proteklo je u odmeravanju snaga na sredini terena, taktičnom nadmudrivanju i bez pravih prilika.

Praktično je jedinu pravu propustio Hari Kejn kada je izbegao ofsajd poziciju i glavom šutirao preko gola.

Sve što je Arsenal uradio u prvom delu igre bio je šut Ektora Beljerina iz očaja sa 20 metara preko gola, i jedan odličan dubinski pas Vilšira za Obamejanga, ali je signaliziran ofsajd.

Ipak, u drugom poluvremenu potpuno druga priča, a sve je počelo golom Harija Kejna posle svega četiri minuta. Ben Dejvis je centirao sa levog boka, a Kejn skočio i glavom zakucao za 1:0.

Kane Kejn

U narednih pet minuta, Kejn je imao još dve velike prilike, prvo je glavom šutirao tik pored stative, a potom je volejčinu sa 16 metara zaustavio Petr Čeh.

Arsen Venger je morao da reaguje izmenama, u 65. minutu su Lakazet i Ivobi zamenili Mhtarijana i Elnenija, ali to je bilo još gore po Arsenal.

Totenhem je imao još više prostora za kontre, Dele Ali je propustio prvu, a potom i Čeh skida odličan pokušaj Lamele, koji je dva minuta pre toga zamenio Sona.

U 76. minutu novi zicer za domaće, Tripije je iz drugog plana izašao sam na Čeha, ali je golman Arsenala po ko zna koji put danas sačuvao svoj tim.

Arsenal je jedini ozbiljan udarac imao kada je Vilšir sa ivice kaznenog udarca gađao ugao, ali je Ljoris lepom paradom uhvatio tu loptu.

Poslednji Vengerov adut bio je Velbek, koji je zamenio Džaku pet minuta pre kraja. U nadoknadi vremena, Lakazet je imao jedini zicer, iskosa sa desne strane je izašao sam na Ljorisa, ali je šutirao pored stative.

Promene rezultata nije bilo, Poketino je opet održao čas fudbala u derbiju, neka se spremi Juventus.

105 Komentara

AFC fan
Sunday, 11.02.2018
13:46

Jako lep gol ali je bio faul. Opet fudbal se igra zbog golova pa mi je i jasno zašto je priznat.

Igors Stepanovs
00:21

Prvi sut Arsenala u gol u 68 minutu.To dovoljno govori o svemu...

Непобедиви
Saturday, 10.02.2018
23:17

Totenhem apsolutno zasluzio pobedu. Mislim da je za danasnji poraz kriv iskljucivo Venger. Za ovih 10+ godina koliko sam gledao Arsenal smo mozda 3-4 puta uspeli da sacuvamo gol u situaciji kada smo samo to hteli. Arsenal ne zna da se brani. Arsenal je ekipa koja igra napadacki fudbal. Ne vidim razlog da se orijentisemo danas samo na odbranu, umesto da napadnemo protivnika kad vec imamo raspolozen napad.

gunner 85
19:52

zar se i moglo ocekivati nesto vise, previse je to promena u timu da bi on sada dobro igrao nego cemo gledati ovo do kraja sezone jedna utakmica dobro ali kad naidje jaci tim tesko cemo nesto uraditi sve ove promene mogu da daju rezultate tek kad se tim uigra....... a koliko su smesni ovde neki likovi ja rekoh jednom samo Arsenal ima svoje licne prozivace ovde na vestima i to je ipak pokazatelj da se oni potajno dive arsenalu sta ce mukice neka ih razumemo ih ......

rosen.manutd
19:21

prvo poluvreme 0, u drugom svaka cast totenhemu na igri. kejn je ubica koliko je dobar. ali, u nadoknadi vremena totenhem umalo unistio sve sto je uradio tokom celog meca, sreca za njih pa lakazet promasio. pozz :)

Manipulator
19:11

I oni ove sezone imaju sudiju kao 12og igraca.

mrancic
19:06

Najbolji izbor igrača.I najgrublji tim u PL.

Dragan Petković
18:49

Posle Avram Granta verovatno najgori trener na svetu Venger,s obzirom da ima nekoliko vrhunskih igraca,postao je sinonim za poraze u derbi mecevima,sramota.

Bocevski12
18:35

Dobro bre svesnu li su ovaj iz Arsenala na koju mestu su trenutno i dali su svesni sta su uradili zadnjih 12/3god od kluba..pcujem i kunem 😭😭

Monte_Kristo
17:55

I opet su navijaci Arsenala koji velicaju svoj tim nakon jedne dobre partije zakuzani na zemlju,povratak u realnost,sve dok vam igraju El Neni,Dzaka,Ivobi i ostala bagra,LS ce vam biti san

Bocevski12
23:46

Ovih prvi trojci si pogodio ali ja bih dodao mustafija pa i koscielnog

Srdjan Ostojic
17:27

Umesto da igramo sa dva spica i Ozilom iza njih,izmišlja neke nebuloze i sjebe sve iz nedelje u nedelju.Koji je k.... dovodio Lakazeta da mu greje klupu?Igraj 4-4-2 sa malo finesa a ne ovo sranje 3-5-6-9-1 gde niko nema veze gde treba da igra.

17:22

Na žalost svojevremeno je Arsenal igrao samo 3-4 slabe utakmice citave sezone a sada samo 3-4 dobre.Iskreno verovao sam da možemo da uzmemo makar bod ali sam se potajno nadao i pobedi.Nama je ocigledno potrebno 5-6 novih igrača,prvenstveno u odbrani i nije mi jasno zašto Beljarin igra svaku utakmicu.Utisak je da u neku ruku imamo dobar tim ali da Venger pokušava da shvati ove modernije formacije kao moja baba tač telefon.Igraci neznaju ko šta i gde igra,pogubljeni su i zato je sve

Topovi nad Londonom
17:14

Al kad udjes Ivobi kad ne primismo jos 3 gola svaku loptu u noge protivniku predao..

BratCescFabregas#4
16:56

Zaboravili ste napisati da su oborili rekord po broju gledaoca na jednom meču Premier Lige(83222 ljudi).

Roger Elliott
02:32

Junajted to radi svaku utakmicu.

MicovicM
16:56

Zna se ko je gazda severnog Londona, Totenhemov cas fudbala, arsenal zakucan za 6. mesto gde im je i mesto. Nek uzivaju u Ligi Evrope i sledece sezone. COYS!!!!

Paris Saint Germain
17:01
gunner 85
20:02

jos jedan mrzitelj Arsenala koji dolazi ovde da bi prozivao dzaba ti sve druze Arsenalovci su uz svoj tim oduvek bili i bice a ti i slicni cete nestati odavde kao i mnogi pre vas ....sportski pozdrav naravno bez takvih kao sto si ti bi bilo mozda i manje zanimljivo

17:15

Drago mi je zbog cinjenice da klub kao sto je arsenal nece ucestvovati u LS sledece sezone sa svojim antifudbalom.

MicovicM
16:55

Arsenal spusten na zemlju, Poketinov cas fudbalaa, nek uzivaju u ligi evrope i sledece sezone. COYS!

16:54

Tottenham igrom i šansama pregazio Arsenal. Arsenal tim ima, samo treba čovek koji će to lepo složiti, Wenger trenutno to nije. Kane je odličan napadač, malo prostora i 3 fantastične šanse. Cech kao Lloris, zna skinuti zicer, ali zna i zeznuti za medalju. Arsenal teško do top4, skoro pa nemoguće. Lacazette za 20tak minuta više uradio od Aube. Tottenham ima bolji tim i tjt. Dobra borba nas očekuje za top4.

Emperador(2018)
20:55

A jedino ih mi ne mozemo pobediti...

DaniloP
16:47

I da napomenem tot oborio svoju i e glesku rekordnu gledanost na nednu utakmicu,preki 83000ljudi

Ghost Rider
17:09

Који је ово језик?

19:44

Ne znam ali mislim da je nesto izmedju makedonskog i ceskog...

vojin denic
16:47

Au sta uradi Lakazet na kraju. Prvo onaj sut u publiku pa posle onaj promasaj pored stative.

_mladen_
17:21

Uradi vise nego ceo tim Arsenala pre njega.

AFC fan
13:50

On nije džoker igrač, mora igrati od početka. Komotno je trebalo igrati 4-3-3 sa ozilom u sredini. Jeste povreda Ramzija pred utakmicu malo poremetila sastav.

DaniloP
16:46

Bravo Totenhem,svaka cast.Nek puknu dusmani,odlicno igrate,jedino ti kiksovi u odbrani koji vas mnogo kostaju.

02:32

Ovi sto unlajkuju sve zivo sto se lijepo rece za tot.Hejteri sto bi danas rekli.

Japanac
16:38

Zasluzeno Totenhem,Arsenal osim sansu na kraju meca i promasaj Lakazeta nije uradio bas nista...

Маркус19
16:37

Искрено сам навијао за Арсенал, и још искреније мрзим Покетина и његов Тотенхем!

16:37

Ocekivao sam vise od derbija,nismo videli mnogo toga.Totenhem se provukao,ali ipak ne mozemo reci da im je pobeda nezasluzena zbog prvih 10 minuta drugog poluvremena kada su mogli da daju jos dva,tri gola.

veljaunited
16:37

Ako Murinjo smara sa autobusom i staticnom igrom,onda za Wengera nema reci objasniti filozofiju igre,ono je tuga velika Lakazet na klupi,Miki nevidljiv,Obamejang neobavesten o toku utakmice daleko bilo....Poketino jos jednom pokazao kako se treba postaviti igra i taktika i dokazao da je mozda i najbolji trener u Premijer Ligi

16:36

ovaj ozil je igracina...sve preko njega ide. Blokiras njega stane ceo tim

Savoa
16:34

Totenhem smece od ekipe, da im sudija nije poklonio bod Liverpul lagano u top 4.

Nikolaus
16:31

Vidim svi hvale Kejna i Eriksena koji zaista jesu fantasticno odigrali(pogotovo Eriksen) ali na mene ubedljivo najjaci utisak je ostavio Dembele. Pojeo je citav vezni red Arsenala.

Rooster
17:03

Ma Dembele je najbolji srednjak u PL. Potcenjen, a covek igra kao lud.

äxwell
18:31

Vjerovatno najpodcjenjeniji veznjak na planeti..On mene zadivljuje jos od dana u Fulemu..Covjek diktira tempo i nikada ne gubi loptu..On ustvari omogucuje ovima naprjed svu slobodu..Fantastican igrac.

gunner14
16:29

Utisak je da Vilser i Ceh nisu imali danas s kim da igraju. Malo je reci da je Arsenal ocajan bio.

Vidicnemanja
16:28

Na zalost,ne vidim zasto sudije ove sezone moraju da pomazu Totenhem kad igra veoma dobro.Onaj skok Kejna kad je koristio ledja Koscelnog kao odskocnu dasku da bi dao gol je vrlo sumnjiv.Kad tome dodamo dva dosudjena nepostojeca penala u proslom kolu,sumnja se povecava

Z
16:27

Roviti Ceh vas je spasao katastrofe. Covek je branio maestralno

Red blood
16:27

U najtezem delu sezone,3 derbija za redom..uzeti 7 bodova?Sjajno za Pevce.U ovom momentu deluje da su oni najblizi 3-em mestu.

ledeni
16:26

Terajte onog Lakazeta.

18:51

terajmo trenera,nemoguce da u svim klubovima daju po 35 golova kad dodju u Arsenal ni 10.

xman
16:26

Ovaj Totenhem je opasno poceo da me nervira, da im nije islo, sudije su bile spremne da ih poguraju, i vrsnog napadace Kejna naravno

_mladen_
16:26

Mikitarian mi izgleda kao Ozil, nekad spava, nekad maestralan. Danas je spavao, plis Ozil koji je nesto pokisavao ali ne ide. Lakazet je imao vise sanse nnego Obamejang celu utakmocu ali njega ovaj drzi konstantno na klupi. Totenhem je zasluzeno dobio utakmicu, ali mi je zao sto Arsenal nije iskoristio ove sanse u 90 minutu, zbog utakmice protiv Liverpula.

16:27

Nije lud Morinjo sto je pustio mktarijana. Dati Sanceza za Mktarijana je LU DI LO :))))

18:51

i on se pokazao protiv totenhema...sanchez.

_mladen_
17:20

Nisu ga mogli zadrzati i sta je tu je. Dokle god je tu trener bice ovakvi, bez volje i zelje da urade nesto.

Gorila u magli! LFC
16:25

Na doktoratu na Enfildu je imao puskice tako da to nemoj da racunas.

_mladen_
16:50

Neka pricaju sta god hoce, Van Dajk i Lovren su savrseno cuvali Kejna, koliko je danas pravio problema, a protiv Liverpula se nije video.

Red Demon
02:33

Klop te napadace ubice ugusi totalno!

_mladen_
23:00

Razumeo sam sta si hteo da kazes, posle ove utakmice se vidi kako su izolovali Kejna Van Dajk i Lovren.

19:24

Puskice u mom komentaru simbolizuju sudije da se razumemo.ne odbranu Liverpool-a.

Kajri Irving
16:25

Kakva dominacija Pevaca. Kejn najbolji napadac na svetu. Eriksen odigrao sjajno drugo. Arsenal prakticno nije imao posteno odigranu akciju. North London is White.

Savoa
16:33
16:46

Kako lupaju minuse ovi navijaci po kojima ljudi nazivaju svoje kerove kada neko napise da su Pevci najbolji na severu Londona. Koliko su puni kompleksa i mrznje, cak im i istina smeta.

16:24

Kakvo gazenje, nista drugo nisam ni ocekivao kad kokos dodje kod pevca. Lep sam vise puta govorio koji je najbolji tim na severu Londona a ovi navijaci po kojima ljudi nazivaju svoje kerove su me napadali i vredjali samo zato sto sam govorio istinu. Ali na kraju sve dodje na svoje, istinu ne mozete ugusiti koliko god vam bila mrska.

jack wilshere
16:29

Zamisli sta bi vama tek Totenhem uradio, kad ste vi Bornmutove i Votfordove kujice ;)

20:55
Stretford END 1878
17:33

Bravo, lepo si objasnio osnovcu.

17:10

Mi taj Totenhem dobili na sred Vemblija genije :DDD Pamcenje ti kratko kao i pamet :DDD

Маркус19
16:38

Арсенал је највећи лондонски клуб, батали више...

Jason
16:23

Zasluzeno pobedio Totenhem!Bar za dve klase su bili bolji...

NikkiCFC
16:23

Sto se tice borbe za top4 vece su sanse da zavrsimo ispred Liverpula nego Totenhema.

Savoa
16:33

A najvece iza oba tima.

16:38

po snazi ste realno 5 ili 6...tu ste negde sa arsenalom

16:22

Totenhem izdominirao. Kejn klasa od napadaca. Konacno da vidimo neku reakciju od Vengera kad mu tim gubi, konacno da se nervira kad igrac omasi sansu kao sto je to odradio Lakazet u poslednjim minutima.