• Autor: Milovan Longinov

• 01. april 2018.

• 18:52

Istorija je ispisana, prvi put u Premijer ligi, Čelsi sve dalje od Lige šampiona.

Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima ekipu Čelsija rezultatom 3:1 (1:1) u velikom derbiju 32. kola Premijer lige.

Ovo je istorijska pobeda Totenhema, prva na Stamford Bridžu u istoriju Premijer lige, a poslednja je viđena još februara 1990. godine.

Ipak, nije sve tako dobro počelo za Totenhem, pošto je Čelsi bolje otvorio meč i poveo u 30. minutu, kada je Mozes centrirao sa desnog krila, Ljoris loše procenio let lopte, a Morata glavom pogodio za 1:0.

Kada se činilo da će Čelsi imati prednost na poluvremenu, usledila je prava bomba Kristijana Eriksena, koji je sa 30 metara probušio Kabaljera za 1:1.

I onda, u drugom poluvremenu, pravi potop Čelsija u razmaku od samo četiri minuta, u režiji Dele Alija.

Totenhem je krenuo ofanzivnije, Son je imao odličan pokušaj sa 20 metara, Kabaljero se istakao paradom, a onda je na scenu stupio Dele Ali.

U 62. minutu Erik Dajer je poslao fenomenalnu dugu loptu preko polovine terena, Dele Ali je pobegao loše postavljenom Kristensenu i pogodio za 1:2.

U 66. minutu, Son beži odbrani, izlazi sam na Kabaljera, Argentinac brani, ali Ali naleće na odbijenu i ponovo je strelac za 1:3.

Konte je pokušao izmenama, uveo je Žirua i Emersona Palmierija, a potom i mlađanog Hadson-Odoija, ali je Poketino zatvorio sve prilaze uvođenjem Vanijame i Sisoka, dok je poslednjih 15 minuta šansu dobio i oporavljeni Hari Kejn.

Totenhem je sada pobegao Čelsiju na čak osam bodova, "plavci" ostaju peti, ali zaista deluje da im je Liga šampiona posle ovog poraza predaleko.