• Autor: Nikola Miloradović

• 17. septembar 2017.

• 18:53

Fudbaleri Mančester Junajteda upisali su četvrti trijumf u novoj sezoni, u petom kolu Premijer lige.

Izabranici Žozea Murinja slavili su na "Old Trafordu" protiv Evertona rezultatom 4:0 (1:0).

Poveli su već u četvrtom minutu, strelac je bio Antonio Valensija.

Matić je sa leve poslao loptu na desnu stranu, tamo se našao Valensija, koji je iz prve pucao, uputio je sjajan udarac u dalji ugao, golman "Karamela" Džordan Pikfor nije imao nikakve šanse. Taj gol pogledajte OVDE.

Nakon toga, u 27. minutu sjajna prilika za Lukakua da postigne gol protiv bivšeg kluba, izbio je sam pred Pikforda, ali je uspeo da iz izgledne pozicije promaši čitav gol. Kako Lukaku ovaj zicer nije pretvorio u gol, pogledajte OVDE.

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja prvog poluvremena, a na samom startu nastavka Runi je bio u šansi da postigne gol protiv svog bivšeg tima.

Odlično se izborio za loptu pred golom Davida De Hee, ali mu je Španac zaustavio udarac i tako spasio svoju mrežu.

U 65. minutu, Mata je imao priliku da iz slobodnog udarca udvostruči prednost Junajteda, ali je iz izgledne pozicije pogodio stativu.

A onda, 84. minut, Lukaku dobija loptu pred kaznenim prostorom gostiju, prosleđuje je do Mihtarijana, koji rutinski vara Pikforda za 2:0.

Pitanje pobednika je samo šest minuta kasnije otklonio Romelu Lukaku, lako je sa par metara sproveo loptu u mrežu "Karamela", postigao je tako peti gol u sezoni.

U nadoknadi vremena, Šnajderlin je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Marsijal je bio siguran izvođač sa kreča za konačnih 4:0.

Na kraju ubedljiva pobeda Junajteda, ostali su prvi na tabeli Premijer lige, dok je Everton sada u zoni ispadanja sa samo četiri boda.