"Poker" Jang bojsa, Sulejmani nastavlja da rešeta

nedelja 17.12.2017.
18:04

Lider švajcarskog šampionata slavio na gostovanju Lucernu. Srpski internacionalac Miralem Sulejmani postigao osmi prvenstveni gol.

Epa/Koča Sulejmanović

Fudbaleri Jang bojsa vratili su se na pobednički kolosek posle dva meča u kojima nisu uspeli da upišu trijumf.

Ekipa Adija Hitera danas je slavila na gostovanju Lucernu rezultatom 4:2 (2:0) i tako zadržala dva boda prednosti u odnosu na Bazel koji je danas savladao Grashopers.

Jang bojs je do poluvremena imao dva gola prednosti u Lucernu, a onda je u trećem minutu nastavka Miralem Sulejmani osmim prvenstvenim golom praktično rešio pitanje pobednika.

Domaći su u 51. minutu smanjili zaostatak na dva gola ali je Seku Sanogo drugim golom na utakmici stavio tačku na trijumf ekipe iz Berna.

Konačan rezultat postavio je Reto Cigler u 73. minutu, a domaći su u završnici ostali sa desetoricom na terenu pošto je bivši fudbaler Partizana Srđa Knežević za samo pet minuta zaradio dva žuta kartona.

Miralem Sulejmani je osmim pogotkom u prvenstvu već sada izjednačio golgeterski učinak iz prethodne dve sezone i slobodno se može reći da će mu tekuća biti najbolja u dresu Jang bojsa.