"Poker" Belgije u Glazgovu

petak 07.09.2018.
23:00

U prijateljskom susretu treći tim sa nedavno okončanog Mundijala gostovao je na "Hempden Parku".

EPA-EFE/WALLACE WOON

Škoti su dočekali Belgijance, a gosti su bili poprilično surovi.

Slavili su na stadionu u Glazgovu rezultatom 0:4 (0:1) izabranici Roberta Martineza.

Poveli su u 28. minutu, strelac je bio Lukaku, na asistenciju Torgana Azara.

Nakon četiri izmene na poluvremenu, "Crveni Đavoli" dolaze do drugog gola za manje od minut, strelac je ovoga puta bio Eden Azar, na asistenciju Janika Karaska.

Samo šest minuta kasnije, 3:0 za Belgiju, strelac je ovoga puta bio Batšuaji, asistent Eden Azar.

Konačan rezultat postavio je Batušuaji svojim drugim golom, igrao se 60. minut kada je na asistenciju Tilemansa napadač Čelsija na pozajmici u Valensiji zatresao mrežu Škota za 4:0.

Škotska: Gordon, Sutar, Malgru (O'Donel), Tirni, Frejzer, MekGin (Šini), MekDonald (Snodgras), Robertson, MekGregor (Rasel), Grifits (Nejsmit), Armstrong (Džek)

Belgija: Kurtoa, Bojata, Kompani (Vermelen), Vertongen, Kastanj (Menije), Tilemans, Dembele (Verstrete), T. Azar, Mertens (Karasko), Lukaku (Batšuaji), E. Azar (Vanaken)