subota 18.04.2015.
23:57

Veoma sigurna igra i veoma ubedljiva pobeda domaćeg Atletika u meču 32. kola protiv Hetafea.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri baskijskog Atletika su razbili ekipu Hetafea u poslednjem meč dana na svom "San Mamesu" sa 4-0.

Bilbao je tokom celog meča bio bolji rival, kontrolisao igru i sasvim zasluženo slavio, a gosti mogu da budu zadovoljni što su primila samo 4 gola.

Kao i u većini mečeva Atletika, najbolji pojedinac je bio Aric Aduric koji je postigao dva pogotka u 45. i na početku durog dela u 46. minutu.

Druga dva pogotka su postigli Ibai Gomez u 79. i Mikael Susaeta u 87. minutu.

Golove sa meča možete pogledati OVDE.

Treba napomenuti da su gosti od 44. minuta igrali sa igračem manje, kada je Velaskez dobio crveni karton zbog načinjenog penala.

Koliko su Baskijci bili bolji, govori podatak da su imali čak 26 pokušaja da postignu gol, dok su gosti samo jednom pokušali da ugroze gol domaćih.

Ovo je bio najubedljiviji trijumf Atletika nad Hetafeom u međusobnim duelima.

U narednom kolu Bilabo putuje u Kordobu dok će Hetafe ugostiti Levante.