'Poker' Ajaksa, Tadić dva puta u metu!

nedelja 10.03.2019.
19:37

Nezaustavljiv je srpski reprezentativac. U novom trijumfu Ajaksa Dušan Tadić postigao dva gola.

Epa/Olaf Kraak

Nastavlja Dušan Tadić sa sjajnim igrama u dresu Ajaksa, a dok je tako ni za "Kopljanike" nema zime.

Ajaks je danas kao domaćin savladao Fortunu Sitard rezultatom 4:0 (2:0) i tako zadržao korak za vodećim PSV-om koji mu beži pet bodova sa utakmicom više.

Čitav posao na današnjoj utakmici odradili su Dušan Tadić i David Neres, pošto su postigli po dva gola. Srpski internacionalac načeo je i dotukao Fortunu, dok je Neres postigao drugi i treći gol na današnjem meču.

Već u 4. minutu susreta Tadić dobija poklon od protivničkog igrača i rutinski dovodi domaće u prednost. Naredna dva gola za Ajaks postiže Neres, a pet minuta pre kraja Srbin još jednom pogađa metu za konačnih 4:0.

Dušan Tadić je tako dodatno popravio statistiku u tekućoj sezoni. Današnjim golovima stigao je do brojke od 28 pogodaka u svim takmičenjima, a pride je upisao 16 asistencija.