Pojačanje iz Čelsija odmah donelo boljitak, postigao i gol za drugi vezani trijumf Fenera

petak 01.02.2019.
21:38

Budi se gigant iz Istanbula.

BETA/AP Photo/Jon Super

Počeo je sezonu Filip Koku, nakon što je dobio otkaz zamenio ga je njegov asistent Irvin Kuman, ali je i drugi Holanđanin uprskao, pa je na mesto šefa struke Fenerbačea postavljen Ersun Janal.

Obavili su nekoliko transfera ove zime, rešili se viška igrača, a najveće pojačanje svakako je Viktor Mouzes iz Čelsija.

Nigerijac je stigao na pozajmicu u trajanju od 18 meseci, već je na debiju pokazao da će biti pojačanje, a danas je upisao i prvi gol u dresu Fenera.

Slavili su na svom terenu protiv Geztepea sa 2:0 (1:0), Mouzes je postavio konačan rezultat.

Poveli su u sedmom minutu preko Andre Ajua, kojem je za gol asistirao Roberto Soldado.

U 50. minutu gosti ostaju sa igračem manje, iskusni engleski napadač Kamerun Džerom je zaradio direktan crveni karton.

Igrao se 73. minut kada je Mouzes postavio konačan rezultat, Žailson je pobegao po levoj strani, zavrnuo je u sredinu, gde se pred golom Geztepea našao igrač Čelsija na pozajmici u Feneru.

Drugi vezani trijumf ekipe iz Istanbula, sada su 12. sa 23 osvojena boda.