Pogba i Tevez zapalili Rim!

• Autor: Boris Jovanović

• 22. novembar 2014.

• 22:37

Juventus zgazio Lacio, na kraju 3:0 i još su Rimljani dobro prošli. Šampion očigledno u formi, ponovo ima tri boda prednosti u odnosu na Romu.

Juventus je kontrolisao igru od početka, Lacio je doduše prvi probao preko Kandreve, na drugoj strani je Tevez bio neprecizan.

Ali, kako je poluvreme odmicalo mnogo bolja igra šampiona koji je noćna mora za Rimljane na "Olimpiku".

Posle akcije Teveza, Pogba je pobegao odbrani Lacijala i lako matirao Marketija.

U tom trenutku je na terenu postojao samo jedan tim, domaći u mišjoj rupi, spasavali su živu glavu, Pogba je pogodio i stativu, tada je Juventus mogao i da reši pitanje pobednika.

U drugom poluvremenu, Juve je dotukao nedoraslog rivala, ako je i Lacio gajio neku nadu, sve je brzo bilo gotovo.

Karlos Tevez je duplirao prednost nakon sjajne akcije Markisija, da bi posle asistencije odličnog Pereire, Pogba svojim drugim golom otklonio svaku dilemu.

Juve je poslednjih 20 minuta igrao bez isključenog Padoina, ali je i takav bio bolji i opasniji po gol, mlađani Matijelo je imao sjajnu šansu za poker, no Marketi je spasao svoj tim.

Basta je igrao od početka, loše, kao i čitav tim domaćin, Đorđević ušao u poslednjih 20 minuta, bez efekta.

Juve je ponovo na +3 u odnosu na Romu koja je u prvom meču dana posle preokreta u režiji Adema Ljajića odnela bodove iz Bergama.

Golove sa "Olimpika" možete videti ovde.