• 26. jul 2013.

• 14:59

Arsenal je odigrao još jedan pripremni meč na turneji po Japanu, gde je savladao ekipu Urave.

Izabranici Arsena Vengera nastavili su da beleže pobede na turneji po Dalekom istoku.

Stoprocentan učinak u Japanu nastavljen je pobedom nad ekipom Urave, koja je srušena rezultatom 2:1.

Na današnjem meču Arsenal je upravo prvi i došao u vođstvo.

Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova, prvi pogodak za izabranike Arsena Vengera postigao je Nemac Lukaš Podolski.

Podolski je lagano volej udarcem matirao protivničkog golmana u 49. minut, nakon asistencije u kojoj su učestvovali Džek Vilšir i Tio Volkot.

Deset minuta kasnije domaći tim dolazi do izjednačenja preko Abea koji je loptu u mrežu Fabijanskog smestio nakon kornera.

Ipak, novu pobedu svom timu, pogotkom u 82. minutu za konačnih 2:1 doneo je Akpom nakon greške u kaznenom prostoru Urave i nesporazuma golmana i defanzivca domaćih.