Podižu formu pred EP - Španci razbili Južnu Koreju!

• Autor: Milovan Longinov

• 01. jun 2016.

• 18:24

Fudbaleri Španije deklasirali su selekciju Južne Koreje rezultatom 6:1 (3:0) u pripremnom meču za Evropsko prvenstvo.

Selektor Visente Del Boske odlučio je da na teren izvede jake postave u oba poluvremena, a posebno su se istakli dvostruki strelci Nolito i Morata.

Mrežu domaćih načeo je David Silva u 30. minutu, a već u 32. Fabregas je povisio na 2:0. U 38. minutu Nolito postiže svoj prvi pogodak na asistenciju Aspilikuete i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Posle samo deset minuta nastavka, Španci su napunili mrežu Koreje. Morata je postigao gol u 50. minutu, a u četiri minuta kasnije Nolito je povisio na 5:0.

Počasni pogodak za Južnu Koreju postigao je Se Jong u 83. minutu, a konačnih 6:1 postavio je Morata u 89.

Del Boske je izveo sledeći sastav u formaciji 4-3-3:

Kasiljas - Beljerin, Bartra, Pike, Aspilikueta - Bruno, Inijesta, Fabregas - Silva, Nolito, Morata.

U drugom poluvremenu ušli su još: Alba, Tijago Alkantara, Buskets, Pedro, Aduric i golman Serhio Riko.