Podela plena na "Nou Kampu" - Atletiko izjednačio, pa nije razmišljao o napadu

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. septembar 2016.

• 23:50

Bez pobednika danas na Nou Kampu, Barselona i Atletiko Madrid su u derbiju kola odigrali 1:1.

Podela plena na
Barselona sa Mesijem i bez njega nikako nije ista ekipa, posebno protiv Atletiko Madrida. Svega tri minuta nakon što je izašao iz igre najbolji igrač sveta, Jorgandžije su uspele da postignu pogodak i da izjednače na 1:1 što je bio i konačan rezultat.

Katalonci su bili nešto konkretniji na samom startu meča, Oblak je imao jednu dobru odbranu nakon udarca Mesija, da bi nakon toga Nejmar imao solidnu šansu.

Onda je usledio gol, igrao se 41. minut, Rakitić je visoko skočio i glavom uspeo da pošalje loptu u mrežu nakon centaršuta Inijeste za 1:0.

Atletiko od tada kreće agresivnije ka golu, a možda i ključni trenutak desio se u 59. minutu kada je Leo Mesi morao da napusti teren zbog povrede prepone. Minut kasnije u igru je ušao Anhel Korea, a odmah nakon toga uspeo je da donese Atletiku izjednačenje.

Sjajno se ovaj fudbaler oslobodio svog čuvara, uputio udarac po zemlji sa 17, 18 metara i pogodio za 1:1.

Nejmar je imao jedan slobodan udarac iz veoma izgledne situacije, ali nije najbolje šutirao, da bi par minuta kasnije njegov udarac sa ivice kaznenog udarca odbranio Oblak.

Barselona je bila dosta bolji tim nakon izjednačujućeg gola Atletiko Madrida, dokaz za to jeste i još jedna prilika koju je propustio Pike nakon centaršuta Nejmara, lopta je prošla samo metar pored gola. Imao je i Alba veoma dobru priliku, ali bez uspeha.

Atletiko se u svom stilu odbranio do kraja meča, Barselona ima više razloga da žali za bodovima.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

U ostalim mečevima, Granada je uspela da sustigne prednost koju je imao Atletik Bilbao golom Garsije. Karsela Gonzales je uspeo u 44. minutu da izjednači, ali su gosti stigli do još jednog gola u drugom poluvremenu preko Laportea i da slave tri boda.

Real Sosijedad je uspeo da spusti na zemlju Las Palmas. Vilian Hoze je doveo ekipu iz Baskije u prednost, zatim je Boateng napravio penal igravši rukom, a uz to je dobio i crveni karton. Siguran izvođač bio je Vela, a pobednik se već tada znao.

Zurutuza je pogodio do kraja za 3:0, Vilijan Hoze za 4:0 iz penala, da bi Tanausu bio strelac jedinog gola za Las Palmas.