petak 28.09.2018.
22:51

Povratnik u najviši rang je na premijeri sedmog kola španske Primere ugostio Espanjol.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Rajo Valjekano je dočekao ekipu Espanjola, meč je završen podelom plena, bilo je 2:2 (1:2) u madridskom naselju Valjekas.

Poveli su domaći fudbaleri u šestom minutu, strelac je bio napadač madridskog Reala na pozajmici u Raju, Raul De Tomas. Prihvatio je pas Treha napadač domaće ekipe i postigao efektan pogodak sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, samo 13 minuta kasnije, Iglesijas poravnava rezultata, da bi Espanjol došao do preokreta pred odlazak na odmor.

U nadoknadi vremena prvog dela igre je lopta srećno pala pred Granera, a bivši igrač madridskog Reala nije imao problema da sa par metar matira golmana domaće ekipe za preokret.

U nastavku, nakon samo dva minuta igre, penal za domaćina, odgovornost je preuzeo bivši igrač Čelsija i Sevilje Gael Kakuta, Francuz je bio precizan, te je poravnao rezultat.

Espanjol je imao solidnu šansu u 61. minutu preko Vile da dođe do nove prednosti, ali je levi bek gostiju iz Katalonije za malo bio neprecizan.

Embarba je u 74. minutu mogao da obraduje domaće navijače, ali je odbrana Espanjola uspela da izblokira njegov pokušaj.

Do kraja nije ipak bilo golova, podela bodova u Valjekasu, Rajo sada 17. sa pet bodova, Espanjol na petom mestu sa 11 bodova.