• 11. maj 2016.

• 22:53

U meču pretposlednjeg kola ove sezone u Premijer ligi, između domaćeg Liverpula i Čelsija nije bilo pobednika.

Podela bodova na
Meč  između "Crvenih" i "Plavac" okončan je bez pobednika, a najzaslužniji za to je zaboravljeni napadač Liverpula Kristijan Benteke, koji je u poslednjim trenucima meča postigao izjednačujući pogodak, i postavio konačnih 1:1.

Poveo je Čelsi u 32. minutu preko Edena Azara, koji je pronašao svoju prepoznatljivu formu pred kraj šampionata, kako mu je ovo četvrti pogodak u poslednja četiri meča londonske ekipe.

Liverpul je bio bolji rival, tražili su izjednačujući pogodak, a nagradu za trud dobili su u poslednjim trenucima utakmice, kada je grešku Asmira Begovića iskoristio Benteke i u drugom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Golove sa ovog susreta možete pogledati OVDE.

Ovim pogotkom korpulentnog napadača, Liverpul je i dalje u mogućnosti da dođe do šestog mesta, koje bi ih naredne sezone vodilo u Ligu Evrope, naravno u slučaju da ne osvoje to isto takmičenje ove godine, kako igraju u finalu protiv španske Sevilje.

U situaciji da osvoje drugo po kvalitetu takmičenje pod okriljem UEFA, sledeće sezone bi mogli da se domognu i Lige šampiona, kako bi igrali u kvalifikacijama za grupnu fazu tok takmičenja.

Čelsi je i dalje "zacementiran" na devetom mestu, a sa tim plasmanom tim sa "Stamord Bridža" je najgori šampion Premijer lige ikada, kako su postigli najgori rezultatu u sezoni u koju su ušli kao prvaci.